Azerbaycan İş İmkanları – Azerbaycan’da Meslek Grupları

Azerbaycan iş imkanları oldukça dikkat çekmektedir. Özellikle ülkemizde yurt dışında çalışmak isteyen kimselerin yakın coğrafyalarda en sık araştırılan ülkedir

azerbaycan i̇ş i̇mkanları

Azerbaycan iş imkanları oldukça dikkat çekmektedir. Özellikle ülkemizde yurt dışında çalışmak isteyen kimselerin yakın coğrafyalarda en sık araştırılan ülkedir. Azerbaycan iş imkanları oldukça dikkat çekmektedir. Özellikle ülkemizde yurt dışında çalışmak isteyen kimselerin yakın coğrafyalarda en sık araştırılan ülkedir.

Bunun sebebi ise kültürel anlamda bize yakın olmasıdır. Anadilin aynı olması, yemek kültürünün benzeşmesi ve pek çok Türk Şirketinin de burada istihdam sağlamaktadır. Bu sebeple kültür şoku yaşamadan daha kısa sürede adapte olmak mümkündür. Azerbaycan vize alırken de ülkemiz ile arasında problem sunmamaktadır.

Ayrıca yakın olması sebebi ve tatillerinin benzer zamanlarda olması tercih sebebidir. Ülkenin oldukça büyük olması, gelişime açık bir ülke olması sebebi ile işçi ihtiyacı da oldukça fazladır. İşçi tanımı yaparken vasıflı işçi, vasıfsız işçi ayırmaksızın kabul etmektedir.

Azerbaycan’da Meslek Grupları

Azerbaycan İş İmkanları- Azerbaycan’da Meslek Grupları
Azerbaycan İş İmkanları- Azerbaycan’da Meslek Grupları

<h2> Azerbaycan’da Hangi Meslek Daha Çok Kazanmaktadır </h2>

Dünyanın hemen her yerinde sağlık alanında çalışan meslek gruplarının maaşları daha yüksektir. Çalışma koşulları, süreler ve insanların canları için oldukça önemli olan mesleklerdir.

Bu sebeple en yüksek ücret Doktorluktadır. Öte yandan gelişime açık ve çok büyük bir ülke olduğu için inşaat alanı da çok kazandıran meslek grubudur.

Özellikle Türk yatırımcıların inşaat alanında faaliyet göstermesi sebebi ile yapılan anlaşmalara göre işçi alımları ülkelerinden işçi getirebilmektedirler.

İnşaat alanında istihdam edilmek üzere mühendisi şantiye çalışanı ve demir ustası öncelikli gerekli mesleklerdir. Bunlar dışında operatörler, duvar ustası, sıvacı, boyacı gibi zanaat meslekleri de önemlidir.

Azerbaycan sadece inşaat alanında değil aynı zamanda sanayi alanında da pek çok Türk yatırımcıyı ağırlamaktadır. Bu sayede açılan fabrikada çalıştırılmak üzere pek çok işçi istihdamı sağlamaktadır.

Bunların yanı sıra telekomünikasyon, gıda ve petrol çalışmalarında da hizmet sunmaktadır. Hemen her ülke gibi vize ve pasaport zorunluluğu vardır.

Öte yandan Türk bir şirket ile çalışılacak ise referans mektubu ve davetiye gerekli belgeler arasında yer almaktadır. son yıllarda azerbaycan da asgari ücret azerbaycan da çalışmak yurt dışı iş olarak son yıllarda iş fırsatları sunuyor.

İnşaat alanında istihdam edilmek üzere mühendisi şantiye çalışanı ve demir ustası fakat öncelikli gerekli mesleklerdir. Azerbaycan iş imkanları Bunlar dışında operatörler, duvar ustası, sıvacı, boyacı gibi zanaat meslekleri de önemlidir.

Azerbaycan vize alırken de ülkemiz ile arasında problem sunmamaktadır. Ayrıca yakın olması sebebi ve tatillerinin benzer zamanlarda olması tercih sebebidir.

Ülkenin oldukça büyük olması, gelişime açık bir ülke olması sebebi ile işçi ihtiyacı oldukça fazladır. İşçi tanımı yaparken vasıflı işçi, vasıfsız işçi ayırmaksızın kabul etmektedir.

Azerbaycan iş yapan türk maaş alır firmaları iş imkanı yurtdışı iş inşaat sektöründe şçi alımları azerbaycan a yapan firmalar iş ilanları yapıyorlar.

azerbaycan i̇ş i̇mkanları- azerbaycan da meslek grupları türk firmaları

Diğer makalelerimizi okumak için tıklayın

Diğer sitemize göz atmak için tıklayın

Son zamanlarda Azeri işgücüne talep çok sık olmuştur. Nüfus yoğunluğu 11 milyon civarında olan Azerbaycan’da bazı vatandaşlar 2021’de çalışmak istediklerini söylüyor.

Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra sıklıkla artan dinamizmi ile ekonomik açıdan dikkat çekici ülkelerden biri haline gelen Azerbaycan, şüphesiz hem dil hem de kültür açısından yurtdışında çalışmak istiyorum diyenlere kolaylıkla uyum sağlayabilen ülkelerden biridir. .

Azerbaycan’da iş yapan Türk firmaları çoğu sektörde faaliyet göstermektedir. Azerbaycan’da Türk vatandaşlarına iş imkanı sağlayan işçileri istihdam eden Türk şirketleri de var.

Türk işadamları yatırımlarını ağırlıklı olarak Bakü’de yaptı. Aşağıdaki metinde Azerbaycan İş arama sayfalarını, iş ilanlarını, işçilerin işe alındığı meslekleri ve başvuru formunun nasıl doldurulacağını açıklıyoruz.

Azerbaycan-İşçi-İşe Alım Meslekleri
Aşağıda Azerbaycan’da açık olan, birçok meslek grubuna işçi çalıştıran açık işlerin ve şirketlerin tespit edildiği meslekleri listeledik.

Otel personeli
Banka Çalışanları
İnşaat işçileri
dili öğretmek
İnşaat mühendisi
ziraat mühendisi
makine mühendisi
Mimar
Hastane personeli (hemşire, temizlikçi vb.)
Turist ofisleri
Mobilya
Kart Teknisyeni
Eczane deposu çalışanları
Çini Mermer Ustası
dövme çelik ustası
Boya Alçı Alçı Kaplama Master
Kaynakçı
Elektrik ve elektronik mühendisi
Asansör ustası
Kamyon şoförü
Kamyon şoförü
Kuaför Kuaför
Makine operatörü (vinç, forklift vb.)
Azerbaycan maaşları
Azerbaycan istihdam olanaklarından ve işe alımdan bahsetmesine rağmen, satın alma gücü ve işçilerin ortalama ücretleri ile ilgilidir;

Meslek Maaşı
Muhasebeci 350 $
Mağaza Müdürü 400 $
Oto tamircisi 250 $
Banka memuru 500 $
Duvarcılık 230 $
İnşaat işçisi 500 $
Vinç operatörü 650 $
Mimar $ 700
Elektrik Mühendisi $ 560
Makine Mühendisi $ 540
Kaynakçı 350 $
İşler Azerbaycan
Azerbaycan, istihdam olanakları açısından Türk vatandaşlarına birçok iş olanağı sunmaktadır. Türk şirketlerinin ve Azerbaycan’da faaliyet gösteren diğer şirketlerin sonsuz mesleklerinde işler yayınlanmaktadır.

Azerbaycan’da iş arama siteleri var, ancak Azerice’de yeniyseniz, boş pozisyonlar sunan şirketlerle iletişime geçmek için aşağıdaki yorumlar bölümünde mesleğinizi ve yaşınızı arayabilirsiniz.

Azerbaycan için başvuru formu
Azerbaycan’a işçi olarak gitmek için iş ilanlarına başvurmanız gerekir. Açık pozisyonlara gelirseniz ve başvurmak isterseniz, lütfen yorum olarak mesleğinizi ve deneyiminizi gönderin.

Tesisatçı
pişirmek

 

Güney Kafkasya’nın en büyük coğrafyasına sahip ülkesi olan Azerbaycan, özellikle 1990’larda Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra 10 milyona yaklaşan nüfusu ve hızla büyüyen ekonomisiyle öne çıkan bir ülkedir.

Genel olarak zengin doğal gaz ve petrol yatakları, verimli tarım arazileri, kültürel mirası, Hayvancılık, inşaat ve tekstil gibi konularda ülkenin çalışma hayatında fırsatlar yayınlayan bir ülkedir.

Türkiye’ye yakınlığı (yaklaşık 2,5 saatlik uçuş) büyük bir avantaj sunuyor. Azerbaycan’a düzenli Türk Hava Yolları uçuşları ile günübirlik seyahat edebilmenize rağmen, daha düşük fiyata hizmet veren Azerbaycan havayolları da tercih edilebilir.

Bazı çalışanlar Ermenistan’ı karayoluyla geçmeyi tercih edebilir. Uçakla seyahat etmekten daha ucuza seyahat edebilirsiniz ancak en az 24 saatinizi feda etmeniz gerekiyor.

Girişte 1000 dolardan fazla alırsanız beyanname vermeniz istenecek, Azerbaycan para birimi Manat ise ülkeden çekilemeyecek.

Ülkeye ve ülkeden para transferi yapmak mümkündür, ancak biraz pahalıdır. 1000 dolar transfer etmek için yaklaşık 50 dolar tahsil edilebilir. Yani anlaşma yaptığınız şirketi maaşınızı Türkiye’deki hesabınıza aktarmaya ikna edebilirseniz büyük bir avantajınız olur.

Yine iş yaptığınız firmadan özel sağlık sigortası yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sağlık yurt dışında en önemli konulardan biri olduğu için ve iyi bir Hizmet alabilmek için uluslararası hizmet veren hastaneleri tercih etmeniz gerekiyor ve bu hastanelerde bakım maliyetleri son derece yüksek.

Azerbaycan Asgari Ücret-İstihdam Olanakları

Azerbaycan Vizesi
Azerbaycan Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır ancak buraya seyahat ediyorsanız vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Havalimanına indikten sonra pasaport kontrolünden 10$’a önceden vize almanız yeterli. Ancak yanınızda en az iki fotoğraf olması gerekir.

Ülkede 10 günden fazla konaklamalar için Adres mesajı gereklidir. Bunu konsolosluklar aracılığıyla veya çevrimiçi olarak yapabilirsiniz. Adreslerini vermeyen kişiler ayrılırken cezalandırılacaktır.

Azerbaycan Vizeniz için seyahate çıkmadan önce online olarak da başvurabilirsiniz. 65 USD karşılığında https://evisa.com.az/en / makbuz adresinden e-vize alabilirsiniz.

Vize, talepten sonraki 1-2 gün içinde verilir. Acil vize başvurusu olanlar 115 dolara hemen vize alabilirler.

Vize başvurusu çevrimiçi olarak onaylandıktan sonra, e-posta ile barkodlu bir vize belgesi gönderilecektir. Bu belgeyi yazdırarak ülkeye kolayca girebilirsiniz.

Azerbaycan’da iş fırsatları (Türkiye için)
Azerbaycan’da faaliyet gösteren çok sayıda inşaat şirketi ve petrol ve doğalgaz üretiminde tanımlanmış turizm şirketleri bulunmaktadır. Genel olarak iyi yetişmiş işgücüne (demirci, eğitmen, duvar ustası, kiremitçi, elektrikçi…), kalfa, kalfa, orta ve yüksek personel ihtiyacının yoğun olduğu bir ülkedir.

Gruplara ek olarak, Gıda ve Hizmet pazarındaki personel ihtiyacı da son derece yüksektir. Ülkede tespit edilen birçok Türk Lokantası, ustaları Döner, pide ve Lahmacun gibi alanlarda deneyimli personele ihtiyaç duymaktadır.

Azerbaycan Dönerkocher İşlerini nerede bulabilirim?
Döner denilince aklımıza dünyanın hemen her yerinde Türkiye geliyor.

Türkiye’de oldukça popüler olan döner kebabı hem Azerbaycan’da hem de dünyanın birçok ülkesinde ilgi görmektedir. Kendi mağazanızı açmak istemiyorsanız Kariyer.net’e giriş yaparak açık iş başvurularını görebilir veya Bakü başta olmak üzere ülkedeki Restoranları belirleyerek şahsen başvurabilirsiniz.

Bakü Restoranları: göl

Azerbaycan yurtdışında kariyer yapmak, para biriktirmek ve bir süre çalışmak için harika bir ülke. Ayrıca kadro talebi olan firmaların sizinle iletişime geçebilmesi ve bu fırsattan yararlanabilmesi için deneyimlerinizi ve e-posta adreslerinizi yorum kısmından aratabilirsiniz.

Azerbaycan’daki iş fırsatları için aşağıda verilen internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

www.iskur.gov.tr

İşler Azerbaycan
Azerbaycan’da çalışmak hiç de zor değil. Bir işiniz yoksa, çevrimiçi iş portallarında birçok açık pozisyon bulacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu