Boya Badana İşleri

Boya badana işleri yaparak para kazanmak

Ek iş arayan yada iş bulma konusunda sıkıntı çeken beyler için yeni bir kapı olabilecek iş dalı; boya badana… Kısaca meslekten, boya badana işleri nin inceliklerinden, gerektirdiklerinden ve getirisinden bahsedelim.

www.is-imkanlari.com

Boyacılık Nasıl Bir Meslektir

Bu iş dalında da mevsimsellik söz konusudur. Örneğin boyacılar için bahar ayları oldukça yoğundur. Bunu yaz ve son bahar ayları takip eder. Aralık ile Mart arasında bulunan kış ayları ise boyacılar için genellikle tatil dönemidir. Fiziksel gücün hakim olduğu bu meslek dalı ayrıca itinalı çalışmayı gerektirir. Eğer bu alanda el beceriniz varsa, bir evi boyamaya gücünüzün yeteceğine inanıyorsanız, yaptığınız işlerde titiz biriyseniz ve bu işi yapmak istiyorum diyebiliyorsanız bu meslekten ekmek yemeniz mümkün. Gerekli malzemeleri alıp aşağıda belirteceğimiz sekillerde iş aramaya başlayabilirsiniz.

Boya Nasıl Yapılır

Daha önce bu alanda bir tecrübeniz yoksa ilk olarak kendi evinizden ve yakın çevrenizde ki insanların evlerinden başlamanız, tecrübe edinmek açısından faydalı olacaktır. Sizlerde takdir edersiniz ki hiç bilmeden, tecrübe sahibi olmadan bir mesleğe girmek sizi 1 adım öteye taşımaz. Bir yada iki işten sonra insanlar sizi tavsiye etmeyecek hatta haklı olarak kötülemeye başlayacaktır. Mesleğin inceliklerini tam olarak kavramalı ve kendinizi geliştirmelisiniz. Evinizi, yakınlarınıza ait evleri boyadınız ancak hala tecrübe eksikliği hissediyorsanız bir diğer fikirde oturduğunuz binanın içini boyamak olabilir. Hem tecrübenize tecrübe katar hem temiz bir binada oturursunuz hemde reklam yapmış olursunuz 🙂

 

Nasıl İş Bulurum?

Artık mesleği kaptınız, yeterli tecrübeye sahipsiniz ve iş başına geçmenin, para kazanmanın zamanı geldi ama nasıl müşteri bulurum sorusu var aklınızda ???
Sizlere bu sorunun birkaç cevabını iletmeye çalışalım.

www.is-imkanlari.com
Öncelikle mutlaka yakın çevrenize bu işi yaptığınızdan bahsedin. Yani fısıltı gazetesini kesinlikle yabana atmayın. Gittiğiniz her yerde, bulunduğunuz her ortamda yapmış olduğunuz işten bahsedin. Bu size mutlaka dönüş sağlayacaktır.
İkinci olarak boya satan esnaflarla ve yine bu işi yapan büyük firmalarla görüşün. Onlara meslek hakkında bilgi sahibi olduğunuzu bu işi hakkı ile yapabileceğinizi belirtin. Her boya satan dükkana bir çok müşteri mutlaka boyacınız da var mı? diye soracaktır. Onlarda sizi tavsiye edebilirler. Bu boya satan yerler içinde bir avantajdır.

[/seven_twelveth][/row][/well]Çünkü müşteri memnuniyeti daima yeni müşteriler kazandırır. Müşteriler iki işi bir arada halletmiş olmanın kolaylığı ile diğer alış verişlerinde de aynı yeri tercih edecek ve soranlara tavsiye edecektir. Bu durum karşılıklı. Sizde almış olduğunuz işlerde boya ihtiyacınızı o kişiden tedarik ederseniz iki tarafta kazanmış olur. Bu arada kendinize birde kartvizit bastırıp bu dükkanlara bırakabilirsiniz. Akılda kalıcılık açısından daha faydalı olacaktır.

Üçüncü olarak ise internet üzerinden iş ilanı veren sitelere boya yaptığınızla ilgili ilanlar bırakıp müşterilerin size buradan ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Lütfen internetle fazla alakanız yoksa ne işe yarar gibi söylemlerle bu seçeneği yabana atmayın. Devir artık teknoloji devri, internet devri. Sırf meslek sahipleri için açılmış sayfalar ve buradan eleman arayan binlerce insan mevcut. Reklam olmaması açısından sayfa belirtmiyorum ancak örnek isterseniz konu altından talep edebilirsiniz. Seve seve size bu konuda faydalı olabilecek sayfaları iletebiliriz.

www.is-imkanlari.com

Boyacılıktan Ne Kadar Kazanırım?

Bu konu boya yapan kişilerde işinin ehli olmaya göre değişikler gösterir ancak genellikle bir boyacı, alınan boyanın 2 katında ücret talep eder. Yani kaba taslak bir örnekle hesap edecek olursak; kişi 100 liralık boya aldıysa, boyacının ücreti 200 liradır ve bu miktar tanınmanız ve işinizin erbabı olmanız sayesinde her gelen işle birlikte artışlar gösterecektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. çok teşekkürler boya işi ile ilgili internet üzerinden iş ilanı veren sitelerin adreslerini mail adresimize göndere bilirmisiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu