Çalışma vizesi/izni alabilmek çok mu zor

Çalışma vizesi/izni alabilmek çok mu zor Yurt haricinde iş görmek isteyen bireylerin karşılaştıkları en büyük zorluk, onlara sponsor olup çalışma iznini

Yurt dışında iş görmek amacıyla belli özel yetkinlikler gerekiyor mu?

Çalışma vizesi/izni alabilmek çok mu zor ? Yurt haricinde iş görmek isteyen bireylerin karşılaştıkları en büyük zorluk, onlara sponsor olup çalışma iznini alacak bir işveren bulma  amacıyla ideal bir vizenizin de olması gerekiyor. Bazı şirketlar yüksek vergi ödemekten  hedefiyle işin kolayına kaçar . Size bir 3. parti vize ajansıyla anlaşmanız talebinde bulunabiliyor ya da Turist ya da diğer tür bir vizeniz olsa da çalışmanızın problem olmayacağını söyleyebiliyor. Uygun vizeniz olmadan muhakkak çalışmamanızı öneririz. Turist vizesiyle gidip çalışırsanız meşru yollar haricinde çalışmış oluyorsunuz , sınır dışı edilmeniz amacıyla geçerli  sebep. Bir vakit yönetim etseniz bile yakalandığınızda tüm emekleriniz boşa gitmiş olur. Haklarınızı alabilmek ve sıhhatli koşullarda çalışabilmek istiyorsanız meşru yolları takip edin!

Çalışma vizesi/izni almak çok mu zor?

Bu ülkeden ülkeye değişen  etken olsa bile, fazlalıkla sizler hangi ülkenin vatandaşı olduğunuzla biraz alakalıdir. Bazı ülkeler, diğer birtakım ülkelerin vatandaşlarına çalışma vizesi vermek amacıyla basitlik sağlayabiliyorlar. Örneğin, ülkemizin Amerika ve Avrupa Birliği ülkelerinin vatandaşlarına sağladığı basitlik gibi düşünebiliriz. Türkiye’den Avrupa Birliği ülkelerine gitmeyi düşünenlerin Schengen Vizesi Nasıl  öğrenmeleri gerekir. Eğer vatan haricinde  şirketda çalışmayı düşünüyorsanız,  şirketnın itimat edilirliğiyle alakalı bilgi toplamaya çalışın. Firmada daha evvel çalışmış şahıslarla iletişime geçmek yorumlarını  ya da şirketyı etkinlik gösterdiği alandaki birliklerden sorgulayabilirsiniz. Çalışacağınız şirketnın, siz o bölgeye gitmeden evvel, halinize ideal çalışma vizesi alabilmeniz amacıyla dokümanları sağlamada problemsiz hareket edebiliyor olması gerekir. Evraklarda problem yaşantı vakitn bir şirket itimat edilir olmayabilir.

Yurt Dışı İş Başvurusu Yaparken Önemli Olan Noktalar konu ile ilgili olarak örnek makaleleri okuyun

Bu konumuzu da kaçırmayın oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu