El işi yaparak para kazanmak

www.is-imkanlari.com
Hünerli bayanlar sizde şimdiye kadar eviniz için çocuklarınız için hatta torunlarınız için bir çok şeyler örmüş ve tabiri caizse iğne ile kuyu kazarak bir çok güzellik ortaya çıkarmışsınızdır. Bu makalemizde sizlere El işi yaparak para kazanmak nasıl olur bunu anlatmaya çalışacağız. Artık hobi olarak yaptığınız bu işi bir kazanç kapısına çevirebilirsiniz. Yaptığınız iğne oyaları, danteller, yelekler, patikler hatta demode oldu denilen ve günümüzde değişik örneklerle tekrar gün yüzüne çıkan paspaslar işte hayatımızın her yerinde olan bu el işleri ile para kazanabilirsiniz. Üstelik oturduğunuz yerden.
Hem evinizden uzak kalmayacaksınız hemde yaptığınız işi gittiğiniz her ortama taşıyabileceksiniz. İğne oyası, dantel yapabilenler genç kızların çeyizinde gurarla taşıyacağı modelleri siz yapabilirsiniz.
Öyle el işi deyip geçmeyin neden mi?
Türk toplumu olarak bir çok alışkanlığımız olmazsa olmazlarımız vardır. Bunlardan biride çeyiz sandıklarıdır. Bu sandıkların boş olması imkansız ve günümüz kızlarının çoğunda kendi başına bu sandığı dolduracak potansiyel maalesef mevcut değil. Bu durumda anneler mutlaka dışarıdan destek almak zorunda. Yani sizlerden.. Arkadaş toplantıları olsun, komşu günleri olsun yaptıklarınızı götürün mutlaka alıcısı çıkacaktır. Sadece dantelle değil. Elinizden geliyorsa şiş örgüsü de yapabilirsiniz ki bu kazanç olarak daha tatmin edicidir. Torunu olan anneanneler, babaanneler sizin yapacağınız renkli yelek patik battaniyelere kayıtsız kalmayacaktır.

 

Başlangıçta bir kaç kişiye ulaştırdığınız bu örgüler zamanla kulaktan kulağa yayılarak daha çok tanınmanıza vesile olacaktır. Daha sonrasında el işleri satan bir dükkan ile anlaşabilir ve yaptıklarınızı burada sergileyebilirsiniz. İnternet üzerinden de bir çok alıcıya ulaşan bu işler bir çok bayan tarafından çok rağbet görmektedir. Bir web sayfası oluşturarak direkt olarak müşterinin size gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken facebook, twitter gibi sosyal medya organlarını kullanmayı da ihmal etmeyin. Satışları arttırmak için 2. bir seçenekte büyük e-ticaret siteleri. Örneğin gittigidiyor, sanalpazar, sahibinden.. Bu sayfalara ilan ekleyerek Türkiye’nin her köşesinden müşteri bulmanız mümkün.

www.is-imkanlari.com

Ne Kadar Kazanırım?

Maddi maliyeti yok denecek kadar az olan bu el emeği göz nuru işlerinizde fiyatı siz belirlersiniz. Diğer bir deyişle, burada asıl maliyet sizin el emeğinizdir. Vermiş olduğunuz emeğin fiyatını siz belirlersiniz. Bizim yaptığımız ufak bir araştırmaya göre kendini yormadan hanımlar ayda 300 ila 400 lira arası kazanmaktadır. Bu sizin performansınıza göre artadabilir, azaladabilir. Ne kadar emek o kadar yemek 😉

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu