Evde Kına Paketleme İşi

Boş vakitleri değerlendirebileceğimiz, masrafsız, tecrübe/profesyonellik istemeyen kolay bir iş türü. İsterseniz gün boyu isterseniz günün bir bölümü yapabilirsiniz. Tabii birazda talebe göre değişiyor bu durum. Özellikle düğün sezonu olan yaz aylarında, kısmen bahar aylarında daha çok revaçta olan bu alan; bay, bayan, evli, bekar, öğrenci, sivil farketmeksizin herkes tarafından yapılabilir. Bazı firmalar hazır stok usülü çalıştığı için bahar aylarında işi verir yaz gelmeden hazırda tutar. Basit dedik ama ne yapılmakta kısaca bahsedelim. Kınaları paketleyip süslüyoruz. Başka birşey yok aslına bakarsanız. İşin ince kısmı paket seçimi ve paketledikten sonra ki süslemesi. Onlarca belkide yüzlerce çeşit mevcut. Farklılık yaşatabilen her zaman tercih sebebi olur.

grip doktor tedavisi

Çalışma sistemi firmalara göre değişmektedir. Kimi tabiri caizse full paket ister. Kınasından paketlere, paket üstü süslere kadar siz temin edersiniz. İş sonunda bunların maliyetine göre ödeme yapılır. Kimi firmalarda ise bazı konseptler vardır. Bunların dışına çıkmamak adına belirli kurallar koyarlar. Paket tipi, paketleme türü, paket üstü süsler, kullanılacak renkler firma tarafından belirlenir. İşlem yollarını onlar belirler işi yapan kişiler buna uyarlar. Bu şekilde çalışan firmalar genellikle kullanılacak ürünleri kendileri tedarik edip size teslim ederler. İki türde de fiyatlandırma adet üzerinden belirlenir.

Peki Bu İşi Yapan Yerleri Nereden Bulacağız?
Genellikle düğün / kına malzemeleri satan yerler bu sektörle ilişkilidir. Bulunduğunuz şehir veya ilçede kına vb. ürün satışı yapan yerlerle görüşerek iş alabilirsiniz.

grip doktor tedavisi

 

Kına Paketleme İşinin Kazancı Ne Kadardır?
Yukarıda da belirttiğimiz üzere ücretlendirme genellikle adet üzerinden belirlenir. Fiyatlandırma verilen işin adedine, zorluğuna, teslim süresine göre değişebilir. Günümüz piyasasında ortalama kazanç, paket başına 25 kuruşla 1 lira arasında iş durumuna göre değişmektedir. Aşağı yukarı kazanabileceğiniz miktarı bu koşullarda hesaplayabilirsiniz. Günlük 100 paket yaptığınızı var sayarsak ortalama 50 tl geliri olabilecek bir iş türüdür.

Helalinden bol kazançlar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu