Evde Mum Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde Mum Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde kendi işinizin dışında ek iş yapmayı düşünüyorsanız çeşitli işleri yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de evde mum yaparak para kazanmaktır.

www.is-imkanlari.com
Evde neler yapılabilir, her geçen gün evde yapılabilecek yeni iş fikirleri ortaya çıkmaktadır. Evde boş vakitleriniz dekoratif mumlar yaparak kaliteli bir şekilde geçirebilirsiniz. Ev hanımları artık aktif olarak aile bütçesine katkıda bulunmak için çeşitli iş kollarında çalışmaktadır.

Evde mum yapmak için öncelikle toptan malzeme alabileceğiniz bir mağaza ile anlaşın. Ana malzemeyi toptan alırsanız daha ucuza mal etmiş olursunuz. Maliyetini ucuza getirdiğiniz her işin karı sizin için daha fazla olacaktır. Evde mum yapmak için malzeme listesi oluşturun. Bu iş için size bol miktarda renksiz mum ve çeşitli renklerde pastel boya gereklidir. Malzemenizi alın ve kolları sıvayarak işe başlayın.

www.is-imkanlari.com
Evde mum yaparak nasıl para kazanılır, evde mum yapmak zor mudur, evde mum yapmak için derin bir kabın içine mumları koyun. Evde dekoratif mum yapmak için, mumları benmari usulü eritmeniz gerekir. Mumları koyduğunuz kabı içi sıcak su dolu başka bir kabın içine koyun. Mumların erimesini sağlayın. Erittiğiniz mumların içine hangi renkte mum yapmak istiyorsanız, o renkten pastel boyadan bir miktar rendeleyin. İstediğiniz rengi elde edinceye kadar pastel boya katın.

İstediğiniz rengi tutturduğunuzu anlamak için, çiçek saksılarında ya da akvaryumlarda kullanılan kumu su ile sıkıştırıp, ortasına istediğiniz formda bir bardak ya da küçük bir kase ile şekil verin. Erittiğiniz mumu oluşturduğunuz boşluğun ortasına dökerek donmasını bekleyin. Yaptığınız mum donunca rengini tam olarak anlayabilirsiniz. Mumun rengi istediğiniz gibi olmuşsa, mumu donduktan sonra çıkarın. Kumunu silkeledikten sonra dekoratif mumunuzu vernikleyin. İlk mum deneyiminizden sonra, mumlarınıza dekoratif şekiller verebilirsiniz.

www.is-imkanlari.com
Mumların güzel kokması için, mumu eritirken içine çeşitli çiçek kokularından koyabilirsiniz. Ürünlerinizden belirli bir stok yaptıktan sonra satmaya başlayabilirsiniz. İşe her zamanki gibi en yakın çevrenizden başlayın. Küçük mumlar yapıp çok yakınlarınıza hediye edebilirsiniz. Kitle iletişim araçlarından biri olan interneti etkin bir şekilde kullanıp ürünlerinizi sanal ortamda satabilirsiniz. Zaman içerisinde siparişler alacak, para kazandıkça yaptığınız işin keyfine varacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu