Evde Nikah Şekeri

Boş vakitlerinizi nakite çevirebilecek bir iş alanı daha. Özellikle düğünlerin yoğun olduğu yaz aylarında yerel firmalar ve organizasyon şirketleri bu tür işleri yapabilecek kişileri arıyor. Fazla deneyim gerektirmeyen bu alanda, kendinize özgü, diğerlerinden farklı tasarımlar çıkarabiliyorsanız tercih edilenler arasına rahatça girebilirsiniz. Ödemeleri genellikle adet üzerinden yapılmaktadır. Bazı firmalar içeriği tamamen kendi tedarik eder hazırlanmasını size bırakır, bazıları ise baştan aşağı herşeyiyle sizden ister. İçeriğin size ait olduğunu varsayarsak adet başı ortalama 2 tl ciro elde edilebilir. Bunun 5 te 2 si ni gider olarak görürsek %40 a tekabül eder yani net kar 2 tl üzerinden 1.2 TL olur. Özel nikahlarda ortalama 50 ila 150 arasında nikah şekeri talep edilir. Düğün ile birlikte yapılan açık nikahlarda ise genellikle en az 200 adet nikah şekeri talebi olur. Ortalaması 400-500 civarındadır. Yani her nikahtan ortalama 75 ile 600 TL arasında gelir elde edebilmek mümkün. Tabi rakamlar tahmini. Netleştirmek tamamen size kalmış bir durum. Rakamları etkileyen faktörleri yukarıda belirttik. Özgünlük/farklılık, el yatkınlığı, el çabukluğu, tat…

 

grip doktor tedavisi

Bir süre sonra tanınmışlıkta işin içine girecektir. İlgi çeken farklı el becerileri ortaya koymanız sizi aranan bir satıcı haline getirecektir. Bu başarıyı elde etmek için birden fazla tasarımınızın olması önemli. Herkesin zevki farklı, renkler ve zevkler tartışılmaz. Birinin beğendiğini diğeri, onun beğendiğini başkası beğenmeyebilir. İşin özü; bu alanda el beceriniz olduğuna inanıyorsanız durmayın hemen başlayın. Sonuç olumsuz dahi olsa her atılım, her olumsuz sonuç hatta her yanlış adım bir tecrübedir. Eğer birşeyler elde etmek istiyorsak ki bu maddi olur manevi olur, bir yerden başlamak, atılmak lazım. Bu makale sizin için umarız bir başlangıç olur.

 

Peki herşeyi tamamladık, niyeti aldık bu işi yapmaya karar verdik. Pazar alanımız neresi olacak?

 

Başlangıç olarak kendinize bir kartvizit bastırın. Maliyeti düşüktür. 10 TL’ye 1000 adet civarında bastırabilirsiniz ki bizim o kadarına ihtiyacımız olmaz. Ardından bir miktar numune hazırlayın. Adette cimrilik olmasın ufak bir nikah hazırlığı gibi düşünün. Ama farklı farklı tasarımlarınız olsun. Toplamda 100 civarı şeker hazırlayın ve çıkın çarşıya. Bu işi yapanların yoğun olduğu yerler vardır. Örneğin Konya’da bedesten çarşısı, Mevlana civarı; Eskişehir’de Hamam Yolu civarı bu alanda çalışan esnafların yoğun olduğu yerlerdir. Sizde kendi şehrinizde kısa bir araştırma soruşturma sonrası bu tür mekanları rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu işi yapan esnafın kapısından girin içeriye verin numunelerinizi. Ne kadar sürede ne kadar üretebileceğinizi iletin. Fiyatlarınızıda söyleyin işlem tamamdır. Hatta fiyat ve üretim süresi gibi bilgileri kartvizitinizin arka yüzüne bastırtabilirsiniz. Eğer numuneleriniz beğenilirse birkaç gün içerisinde iş dönüşleri olmaya başlayacaktır. Bu sektörde ki tüm esnafa tanıtım yaptığınızıda var sayarsak kısa süre içerisinde büyük bir pörtföyünüzün oluşması muhtemeldir.

 

grip doktor tedavisi

2. bir yöntem ise netten pazarlama ve reklam. Hazırlamış olduğunuz ürünleri bir web sayfası oluşturarak burada tanıtabilir müşterilerin direkt olarak size gelmesini sağlayabilirsiniz. Ürünlerinizin fotoğraflarını çekin ve sayfanıza ekleyin. Bunu yaparken ekstra olarak gittigidiyor, sahibinden, sanalpazar gibi büyük e-ticaret sitelerini kullanmanız buralarda ilanlar açmanız sizin açınızdan büyük fayda sağlayacaktır. Ayrıca sosyal medya siteleri facebook, twitter, pinterest, google+ vb. üzerindende reklam yapmayı ihmal etmeyin.

Bu yöntemin ne kadar etkili olabileceğini test etmek için hemen google’ı açın ve arama bölümüne nikah şekeri yazın. Sonuçlar sizi daha çok teşvik ve tatmin edecektir.
Bu ilk 2 yöntemi birlikte yapmanız tavsiyemizdir. Çünkü 2 yöntemde müşteri bulma konusunda oldukça etkilidir ve biri diğerinden üstün tutulamayacak kadar faydalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu