Evde Sabun YapKazan

EVDE SABUN YAPARAK EK GELİR ELDE ETMEK

www.is-imkanlari.com

Önceden sadece hijyen olarak kullanılan sabun, artık dekoratif amaçlı da kullanılmaya başlandı. Bu iş ile para kazanmak istiyorsanız, hayal gücünüzü kullanarak, bir adım öne çıkabilirsiniz. Konuya özel sabunlar ya da konsept sabunlarla kendi imzanızı taşıyan ürünler satmak ne denli eğlencelidir kim bilir…Fazla maliyet gerektirmeyen sabun işinin piyasası oldukça büyüdü. Siz de sabun yaparak gelir elde etme düşüncesindeyseniz, görsel yönden dikkat çekici sabunlara öncelik vermelisiniz.

Hatta küçük sepetler içinde çeşitli banyo ürünleri ile birlikte bir konsept oluşturabilirseniz, kolaylıkla fark edilerek, müşteri çekebilirsiniz. Hatta kozmetik mağazalarıyla anlaşarak, işinizi büyütebilir, düzenli üretici konumunda büyük gelirler elde edebilirsiniz.

Gelelim sabun yapımına. Değişik kalıplarda ve konseptte sabunlar yapmanız için ihtiyacınız olan malzemeler; sabun bazı, sabun boyası, değişik esanslar ve ilginç silikon kalıplardır.

www.is-imkanlari.com
Sabun bazını düşük ısıda erittikten sonra, sabun boyası ile renklendirin. Bir kaç damla sabun boyası yeterli olacaktır. Üzerine esans ile istediğiniz kokuyu ekleyebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, esans ile sabun renginin doğru orantılı olmasıdır. Örneğin; turuncu bir sabun yapıyorsanız, portakal ya da mandalina kokularını tercih etmeniz doğru olacaktır.

Bu işlemden sonra yapmanız gereken ise, işin en eğlenceli kısmı olsa gerek. Değişik şekillerdeki silikon kalıplarına sabun bazını dökerek, donmasını bekleyebilirsiniz. Silikon kalıbın derinliğine bağlı olarak, ortalama yarım saat kadar sürede donacaklardır.

Sonuç olarak sabun yapımı ile asla ölmeyecek olan temizlik sektörü içinde bulunduğunuzdan, yaptığınız sabunların her daim müşterisi olacaktır. Hatta farklı sektörler ile bile çalışabilirsiniz.

www.is-imkanlari.com
Son zamanlarda bebek doğumu, doğum günü partileri, yaş günleri gibi aktivitelerde, konsepte uygun sabun siparişleri de verilmektedir. Dolayısıyla yapacağınız iş yaygınlaştıkça, sipariş alma olasılığınız artacaktır. Bunların yanında yöresel pazarlar, otantik ürünler satan mağazalar ya da aktarlarla anlaşarak, sabunlarınızı vitrinlerinde sergilemeleri üzerine anlaşmalar yapabilirsiniz. Yapacağınız bir kalıp sabunun maliyeti size 6 ile 8 TL arasında değişecektir. Ancak bir kalıbını 10-15 TL’den satarsanız, toptan satacağınız ürünlerde oldukça büyük paralar kazanmanız mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu