Evde Sabun Yaparak Para Kazanma

Evde Sabun Yaparak Para Kazanın

Boş vakitlerinizi nakite çevirebilecek işlerden biride evde sabun yapmaktır. Evde değişik kalıplar ve hoş kokular ile hazırlayacağınız dekoratif sabunlar hem eğlenceli, hemde işi kaparsanız getirisi oldukça yüksek bir iştir. Genç, yaşlı, erkek, bayan, öğrenci, hemen hemen herkesin yapabileceği kadar kolay bir iş. Bu makalemizde sizlere Evde Sabun Yaparak Para Kazanma fikrinden bahsedeceğiz.

Yaptığınız sabunları pazarlama konusunda iyi bir iş çıkarırsanız bu uğraş ek gelir yerine kendini asıl mesleğiniz olmaya bırakabilir.
Evde sabun yapma işi ile gerçekten ilgilenip para kazanmak istiyorsanız işin sırrı çok basit. Herşey kullanacağınız kalıplarla alakalı. Normal çiçek deseni yerine daha ilginç kalıplar ve hoş esanslar kullanırsanız tanıttığınız kişiler buna kayıtsız kalamayacaktır.
Hadi gelin aşama aşama sabun nasıl yapılır görelim;

www.is-imkanlari.com
Sabun deyince aklımıza marketlerde bulunan zeytin yağlı, ballı, aromalı, sabunlar gelir. Sizin yapacağınız dekoratif sabunlar birazda zahmetlidir. Örneğin malzeme oranlarını tam tutturamazsanız uğraşınızın sonu hüsran olabilir. Bu işe yeni başlayacaklar için daha pratik bir yöntemi sizlere anlatmak istiyorum.
Daha öncede değindiğimiz gibi işin sırrı kalıplarda. Çünkü yapacağınız butik sabunlar temizlikten çok dekoratif amaçlı kullanılacak. Bu yüzden bilindik kalıpları geride bırakacak kalıplar tercih etmelisiniz.

[/seven_twelveth][/row][/well]
Sabun yapmak için gerekli malzemeler:
Silikon kalıp,
Sabun bazı,
Sabun boyası,
Esans (bu konuda dikkat etmeniz gereken şey; hangi renkte sabun yapacaksanız o renge uygun koku seçin. Mesela kırmızı yapacaksanız çilek kokusunu tercih edebilirsiniz).

 

Not: malzemeleri size yakın yerlerde nerde satıldığını bilmiyorsanız internetten temin edebilirsiniz.

www.is-imkanlari.com

 

Sabun Nasıl Yapılır?

Sabun bazını eritmekle işe başlıyoruz .

Sabun bazını bir kaba koyun ve başka bir kabın içine su koyarak onun buharında yavaş yavaş eritin yani benmari usulü. (Bu aşamada mikro dalga fırında kullanabilirsiniz. Ancak sabun bazının eritildiği şeyin bir daha başka gıdalar için kullanılması sakıncalı olduğundan bu yolu tavsiye etmiyorum)

 

Eritme işlemini tamamladıktan sonra sabun boyası ile renklendirme işlemine geçin ki işin en zevkli kısmı da burası 🙂
Erittiğiniz sabunun miktarına göre bir iki damla kadar boya koyun. İstediğiniz renge ulaşana kadar yavaş yavaş damlatın.
Renk verme aşamasını da tamamlayınca kullandığınız renge uygun esansı ilave edin.

 

Bu işlemde tamamlanınca sabunu silikon kaplara boşaltın. (kalıba boşalttıktan sonra üstünde hava kabarcıkları oluşursa bu kabarcıkları alkol yada kolonya sıkarak durdurun)

www.is-imkanlari.com
Sabunlarınız kalıbınızın küçüklüğü yada büyüklüğüne göre 20 ila 40 dk arasında donacaktır.
Daha sonra şekline zarar vermeden yavaşça sabunu kalıptan çıkartın.
İster tek parça olarak satın isterseniz çiçek sepetlerinde güzel buketler yaparak..
Gerisi sizin pazarlama gücünüze kaldı. Hayal edin ve başarın.

 

Ne Kadar Kazanırım?

Bunun için net bir şey söylemek doğru olmaz. Rakamlar, yapmış olduğunuz sabunların güzelliği, müşteriye ulaştırma ve pazarlama yeteneğinize göre değişiklik gösterecektir. Ama günümüzde bir sabun buketi 60 ile 100 lira arasında değişmekte. Bu rakamlara göre siz bir hesap çıkarabilirsiniz.

 

Nasıl Pazarlayabilirim?

Her zaman söylediğimiz gibi; fısıltı gazetesini sakın yabana atmayın. Akrabalarınıza arkadaşlarınıza söyleyin yaptığınız iş kulaktan kulağa yayılacaktır.

Dekoratif ürünler satan dükkanlarla anlaşıp yaptıklarınızı bu dükkanlarda satışa sunabilirsiniz.
Ve en önemlisi internet sosyal ağlar yada satış yapılan ticari sitelerde(sahibinden gittigidiyor vb) satış yapabilirsiniz.

Helal ve bol kazançlar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu