Evde Yaşam Koçluğu

Evde Yaşam Koçluğu Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Hayatta bazen çıkışlar olduğu gibi inişler de olabilir. İnsanların taşıyamayacağı bir olay yaşaması, çok yakın birini kaybetmesi, boşanma, iflas gibi hayatını olumsuz yönde etkileyen bir olay yaşadığında desteğe ihtiyaç duyabilir.

www.is-imkanlari.com
Size bu desteği yaşam koçu verebilir. Yaşam koçu sizin hayatınızdaki olumsuzlukları minimize etmek için, size destek verir. Olaylar karşısında nasıl bir tutam izlemelisiniz, düşünce boyutunuzu nasıl şekillendirmelisiniz, yaşam koçu size bu gibi konularda destek verir. Yaşam koçu, sizin hayatınızı normale döndürmek için size psikolojik destek verecektir.

Evde yaşam koçluğu yaparak nasıl para kazanılır, kimler evde yaşam koçluğu yapabilir, yaşam koçluğu getirisi yüksek olan meslek dallarından biridir. Özellikle insanların depresyonla baş edemedikleri bu dönemde insanlar yaşam koçlarına yöneliyorlar. Yaşam koçu insanın motivasyonunu artırarak hayatı daha mutlu ve huzurlu yaşaması için destek verir.

www.is-imkanlari.com
Ayrıca yaşam koçları çalıştıkları kişilerin beslenme listesini düzenleyerek hayatına yön ve şekil vermek konusunda yardımcı olur. Evde yaşam koçluğu yapmak için, belli bir eğitim şartı vardır. Sonuçta insanların sıkıntılarına ortak oluyorsunuz ve onlara kalıcı çözümler sunmak zorundasınız. Yaşam koçluğunu genelde beyaz yaka diye bilinen, banka ya da insan kaynaklarında çalışan, doktorluk yapan kişiler emekli olduktan sonra evde oturmak yerine yaşam koçluğu yapmayı tercih ediyorlar.
Yaşam koçluğu yapmak için, en az 125 saat olarak belirlenen konu ile ilgili eğitimi almak zorundasınız. Yaşam koçluğu eğitimini tamamlayıp sertifikanızı aldıktan sonra yaşam koçu olabilirsiniz. Yaşam koçu olmak için, insanlarla iletişime açık olmak, insanların enerji boyutunu anlamak, insanlara çeşitli olumlamalarla mutlu olmalarına katkı sağlamanız gerekir. Kısaca yaşam koçu insanların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak için çalışmaktadır.
www.is-imkanlari.com
Bu koçluk sisteminde size danışan kişilerin sorunlarını tam olarak belirlemek için doğru soruları sorarak onlara en iyi şekilde yardımcı olmak bu sistemin en can alıcı noktasıdır. Yaşam koçu olmaya karar verdiyseniz, sizde bu konuda eğitim alıp bu mesleğe adım atmak için bir an önce bu eğitimi veren firmalarla görüşüp gereken hazırlıklara başlayın. Hayat koçu olmaya yolunda ilk adımlarınızı atın. Hem kendi hayatınızı hem de başkalarının hayatını değiştirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu