Evden Çalışmak 2018

Evden Çalışmak 2016

Geçim sıkıntısı çekiyor ya da çocuklarınız olduğu için dışarıda çalışamıyorsanız, evde yapılabilecek ek iş fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Böylece hem ek gelir sağlamış olursunuz, hem de evinizin konforunda çalışırsınız. Çalışma saatlerinizi kendinizin belirlemesi ve kendi işinizin patronu olmak da cabası…

 

Evde yapılabilecek işlerden biri dekoratif eşyalar tasarlamaktır. Bilindiği üzere bayanlar evlerinin dekorasyonuna ve dolayısıyla dekoratif eşyalara çok önem verirler. Evin genel konseptine farklı bir görünüş sağlayan bu dekoratif ürünlerin el yapımı olanları daha çok makbuldür. Fabrikasyon dekoratif ürünlerin aynılarından bir çok olması nedeniyle, daha çok farklı tasarımlara ve görünüşe sahip olan ürünler ev güzelliğine önem veren bayanların dikkatini çekmektedir. Bu kapsamda dikiş yeteneğiniz varsa dekoratif yastıklar, örgü yeteneğiniz varsa dantel ürünler, el beceriniz varsa dekoratif vazolar, mumlar, saksılar vb tasarlayıp satabilirsiniz. Fiyatlandırmalarını kullandığınız malzemeye ve emeğe göre tespit edeceğiniz bu ürünlerden aylık ciddi paralar kazanmanız mümkün.

Evde yapabileceğiniz bir diğer iş fırsatı da ev pastası yapmaktır. Genellikle her insan tatlı ürünlere düşkündür. Fabrika yapımı pastalar aynı standartlarda, aynı tatta ve aynı formda olduklarından, ev pastaları insanlara daha lezzetli gelmektedir. Özellikle değişik lezzetler ekleyip, damak tadında fark yaratabiliyorsanız ve bu konuda el becerinize güveniyorsanız, siz de lezzetli ev pastaları hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız ev pastalarını ilk etapta hobi olarak yapın ve çevrenize her ortamda ikram edin. Özellikle toplantılarda, yerel pastanelerde, fuarlarda pastalarınızı deneme imkânı bulan insanların damak zevklerine hitap ettikçe, zamanla sipariş almaya başladığınızı göreceksiniz. Öte yandan teknolojiyi de etkin kullanmaya özen gösterin. İnternette bir site ya da blog kurarak, tatlı düşkünü insanlara küçük miktarlarda numune gönderebilirsiniz. Bunun yanında yaptığınız ev pastalarının fotoğraflarını da paylaşma imkânı bulursunuz.

 

 

Ev yapımı besinlerden bir diğeri de ev reçeli yapıp satmaktır. Son zamanlarda hayatımıza giren doğal olmayan besinler nedeniyle, annelerimizin yaptığını ev yapımı besinler yeniden ilgi görmeye başladı. Bunlardan biri olan doğal reçeller de ev hanımlarına ekstra gelir sağlayan ürünlerden biri konumunda. Ev reçeli yapımı konusunda iyiyseniz, ilk önce komşularınızı, arkadaşlarınızı çağırarak, reçellerinizi denemelerini sağlayın. Hatta bir kaç kavanoz hediye edebilirsiniz. Onlar reçelleri beğendikleri taktirde, kendi çevrelerine reklamınızı yapacaktır. Reklam, reçellerinizi satmanın en önemli yöntemidir. Dünyanın en iyi ev reçellerini yapabiliyor olsanız da, insanlar bu özelliğinizi bilmedikçe tek bir kavanoz dahi satamazsınız.

Bu nedenle ilgili resmî kuruluşlardan gerekli izin belgelerini edinin ve yerel gazetelere, internete ilan verin. Herhangi bir besini satmak ilk başlarda zordur ancak tanınmaya başladıkça, daha çok sipariş alacağınız kesin.

Ev ortamında yapabileceğiniz diğer bir iş yöntemi de masaj yapmaktır. Masaj asıl olarak yorgunluğu azaltmak ya da kas yaralanmalarını iyileştirmek amacıyla yapılır. Eğer bu işi yapmak için gerekli belgeleriniz varsa, yani masör/masöz iseniz ev ortamında kuracağınız bir masaj salonu ile para kazanmanız mümkün. Eğer bu tip belgeleriniz yoksa, gerekli eğitimleri alarak bilgi, tecrübe ve yetkinliğe ulaşırsınız.

Bu iş için gerekli bir diğer iş ise çalışma ruhsatının alınmasıdır. İzin belgelerinizi ve diğer evrakları alabilmek için vakit kaybetmeden resmî kurumlara başvurmalısınız. Prosedürleri tamamladıktan sonra masaj yapacağınız odanızı ve ekipmanları sağlamalısınız. Masaj yatağı, aromatik yağlar ve diğer malzemeleri düzenleyin. Bu gibi işlerden sonra geriye kalan tek şey tanıtım yapmak olacaktır. Yerel gazetelere, internet sitesine ilanlar verebilir, el broşürleri ile reklamınızı yapabilirsiniz. Öte yandan yaşadığınız yerdeki diğer masaj salonları ya da doktorlar ile iletişim kurabilir, bu işi yaptığınızı bildirirseniz, yoğun zamanlarında size yönlendirebilirler.

İster dışarıda çalışın isterseniz evde ama ne iş yapacaksanız eksiksiz araştırma yapın ve tam anlamıyla bir iş plânı hazırlayın. Küçük aksilikleri de bu iş plânına dahil etmelisiniz. Yaptığınız işte fark yaratmak, standartların dışına çıkmak her zaman ilgi çekmenizi sağlayacağından, sıra dışı fikirler üzerine yoğunlaşmaktan çekinmeyin. Ne denli iyi iş plânı yaparsanız ve işinizde uzmanlaşırsanız, kazanç zaten kendiliğinden gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ek iş istiyorum maddi sıkıntıdayım düz dikiş kina çerez paketleme işi olabilir lütfen yardmci olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu