Evlere Temizliğe Gitmek

EVLERE TEMİZLİK İŞİ İLE EK GELİR 2016

Bayanların karakter yapıları itibariyle temiz ve titiz oldukları düşünülünce, kendilerini bildiklerinden itibaren temizlik yaptıkları bilinen bir gerçek. Öyle ki küçük kız çocuklarınızın anneleri gibi toz aldıklarını ya da yerleri sildiklerini sıkça görebiliriz. Yaşadığımız yerleri temiz tutmak, hem insana yakışır şekilde yaşamak hem de sağlık açısından olmazsa olmazlardandır. Bu nedenle evlerimizi her hafta bazen de her gün temizlemekteyiz. Eğer siz de temizlik konusunda titizseniz ve kendi eviniz gibi temizlik yapabileceğinize inanıyorsanız, evlere temizlik işi ile aylık ciddi ek gelir elde edebilirsiniz.

 

 

Evde Temizlik Nasıl Yapılır?Temizlik işi ile para kazanmak, uzun süredir çok yoğun ilgi gösterilen işlerden biri. Eğer sağlıklı ve enerjik bir yapınız varsa, siz de temizlik işini kolayca yapabilirsiniz. Son yıllarda temizlik işinin potansiyeli arttığından, sadece ev temizliği değil iş yeri temizliği, inşaat temizliği, merdiven temizliği, fabrika temizliği gibi daha bir çok temizlik kolu ortaya çıktı. Bu işi yapan şirketler ise temizlik elemanı konusunda her daim sıkıntı çekmektedirler. Siz de bu işi yaparak gelir elde etmek istiyorsanız, yaşadığınız çevredeki ilanlara göz atmanız yeterlidir.

Evlere temizlik işi için çevrenizdeki çalışan kadınlara da haber vermeniz önerilir. Öyle ki iş hayatında yeterince yorulan kadınlar, bazen ev temizliği işine vakit bulamamakta ya da ailesiyle zaman geçirmek için temizlik işlerini bu işi yapan ev hanımlarına yaptırmaktadır. Böyle tanıdıklarınız varsa, onlara bu işi yaptığınıza dair haber verebilir, çevrelerine de söylemelerini isteyebilirsiniz. Böylece gün geçtikçe müşterileriniz artacaktır.

 

 

Evlere temizlik işi için gittiğinizde titiz çalışmalısınız. Yani kendi evinizi temizlediğiniz gibi rahat olamayacağınızı bilmelisiniz. Basit bir işmiş gibi görünse de, temizlik işi aslında oldukça yorucudur. Bunun için çok dinç olmalısınız. Öte yandan temizlik yaparken kullanacağız temizlik maddeleri insan sağlığına son derece zararlı olan ürünler olsa da, temizlenen yerdeki mikrop ve bakterileri öldürmeleri nedeniyle temizlik yaparken gereklidir. Bu sebeple bu tip maddeleri kullanırken eldiven ve maske kullanmanız, sağlığınız açısından çok önemlidir. Eğer bir firma bünyesinde çalışıyorsanız, bu gibi malzemeleri işçileri için temin ettiklerinden emin olun.

Son yıllarda çıkan yeni düzenlemeler ile artık iş yerlerinde çalışan kadınların da sosyal haklardan yararlanmaları konusunda fırsatlar tanındı. Bu nedenle bu iş için işkur ilanlarını taradığınızda, temizlik elemanı arandığına dair bir çok ilan görebilirsiniz. Bu demek oluyor ki, çalıştığınız iş yeri size sosyal haklarınızı da vermek zorundadır.

Evlere Temizlik İşi ile Ne Kadar Kazanırım?

 

 

Evlere temizlik işi için gittiğinizde ev temizliğinin yanı sıra; cam silme, halı ya da koltuk temizleme, banyo ve mutfak fayanslarının detaylı temizliği gibi temizlik işlerini de yaptığınızdan alacağınız günlük ücret bir hayli fazla olacaktır. 2016 yılı şartlarında bu işi yapanlar günlük 120 ile 150 TL arasında bir ücret almaktadırlar. Eğer işinizi iyi yaparsanız, düzenli olarak haftanın belirli günlerinde aynı ev için temizlik işi alabilirsiniz. Haftada 3 gün bile bu işi yapsanız, aylık asgari ücret kadar bir gelir elde ederseniz. Bireysel olarak çalışmak yerine bir firmaya bağlı olarak da çalışabilirsiniz.

Ödemeleriniz firma tarafından iş bitiminde isterseniz günlük, isterseniz de aylık olarak yapılır. Haftada 2 gün bile çalışsanız, firma size aylık 800 ile 1000 TL arasında bir ödeme yapacaktır.

Firma bünyesinde çalışmanıza rağmen, yaptığınız temizlikten memnun olan müşterileriniz sizi bireysel olarak da çalışmaya çağırabilirler. Evde temizlik işinin yanı sıra ekstradan yaptığınız ütü ya da yemek işi ile gelirinizi aylık 2000 TL’ye kadar artırmanız mümkün.

En kolay yapılabilen ve yine kolayca müşteri bulunabilen evlere temizlik işi ile siz de aylık ciddi ek gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde bu işi yapan ev hanımları haftada sadece bir kaç gün çalışarak, güzel paralar kazanabiliyorlar. Ne iş olursa yaparım diyenlerdenseniz, getirisi yüksek olan bu işi bir düşünün deriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu