Avrupa Turu İçin Ziyaret Edilecek Yerler

Avrupa Turu İçin Ziyaret Edilecek Yerler Bir gün, 'büyük yeniden açılış' gerçekleştiğinde, hepimiz uluslararası seyahatin yeniden başlamasını umuyoruz. Bu ruhla, neden tamamen duvarın dışında, tuhaf bir Avrupa turu planlamıyorsunuz?

Avrupa Turu İçin Ziyaret Edilecek Yerler Bir gün, ‘büyük yeniden açılış’ gerçekleştiğinde, hepimiz uluslararası seyahatin yeniden başlamasını umuyoruz. Bu ruhla, neden tamamen duvarın dışında, tuhaf bir Avrupa turu planlamıyorsunuz? Bu soru retorikti. avrupa turu i̇çin ziyaret edilecek yerler bakımından çok seçenek var.

 

ARKADAN GÖRÜNTÜLENEN EN İYİ 10 İKONİK YER

10-Tring Doğa Tarihi Müzesi, Tring, İngiltere

 
Tring’deki Doğa Tarihi Müzesi
 
 

O kadar da tuhaf değil, değil mi? Pireleri görene kadar bekleyin. Müzenin giydirilmiş Meksika pireleri koleksiyonu oldukça ilginç … tabii gerçekten yakından bakarsanız. Bir asır önce turist merakı olarak satılan bu renkli küçük canavarlar oldukça tuhaftır.

Satın aldıktan sonra onlarla ne yapardınız, konukları büyük bir dürbünle onlara bakmaya davet ederdiniz? Evet, tam olarak beklenen buydu (büyük olasılıkla bir akşam yemeği partisinden ve bazı laudanum-bağcıklı absinthe’lerden oluşan eski güzel tatlılardan sonra). Şimdi Tring’e gidebilir ve bu tuhaflıkların kapsamlı bir koleksiyonunu görebilirsiniz. Tanrım, insanların eğlendirici bulduğu şeyler, değil mi? Tamam belki işler o kadar gelişmedi . Avrupa Turu İçin Ziyaret Edilecek Yerler

 

9- The Magic Hill, Dundalk, İrlanda

 
İrlanda’da Magic Hill
 
 

Adında “ sihir ” olan herhangi bir yer, topal olmak zorunda gibi görünmektedir. Muhtemelen sadece, yavaş gezintiler ve kostümlerle ortalıkta yıkanmış kaybedenlerin olduğu korkunç bir çocuk eğlence parkı ortaya çıkmaktadır. İrlanda’daki ‘Magic Hill’ kesinlikle bu eğilimi bozmaktadır.

Yol, İrlanda’nın County Louth kentinde ve Dundalk’un ötesindeki kırsal alanında bulunuyor. Yolun hangi tarafında seyahat ettiğinize bağlı olarak yukarı veya aşağı hareket eder ve çok ilginç bir etki gösterir – boşta bırakılan (viteste değil) ve park molası kapalı olan araçlar yavaşça yokuş yukarı kaymaya başlar.  Avrupa Turu İçin Ziyaret Edilecek Yerler.

Ya da, bir şişe Black Bush viskisi içerken bir liste yazmaya karar vermediyseniz, bu sadece bir optik illüzyondur; Yolun yamaçlarını çevreleyen kırsal alan, sizi yolun eğimlerini de bu şekilde düşünmeye sevk edecek şekilde. Aslında, yol çok az ters yönde ilerliyor ve bu da etkiye neden oluyor. Yine de, kendinizi öldürmek için zamanınız olan Dundalk’ta bulursanız, neden oraya gitmeyesiniz, arabanızı boşta bırakın * ve Magic Hill’de yukarı ve aşağı gidin. “Weeeee!” Diye sesleniyor bunu yaparken kutsal bir İrlanda geleneğidir ve bu nedenle zorunludur.

* UYARI – yukarıdaki işlemi yaparken en az 1 traktörün arka ucunun olmasını bekleyin

8-Bustronome’da Yolculuk ve Yemek, Paris, Fransa

 
Bustronome Paris VLOG
 
 

Paris yemek için güzel yerler konusunda yetersiz değil. Fransa’nın başkentindeki tüm harika restoranların ana sorunu hareket etmemeleri. Şehri görmenize ve tavada pişirilmiş havuçlu yanaklardan sonra limon ve beze intermezzo’yu aynı anda yiyebileceğiniz mobil bir restoran olan Bustronome’a ​​girin … .

Dönüştürülmüş bir çift katlı otobüste “Işık Şehri” ni dolaşacak, altı çeşit örnekleme menüsü (öğle yemeği rezervasyonu için dört kurs) yiyecek, hafif müzik dinleyecek ve manzaraları seyredeceksiniz. Çatı da tamamen şeffaf bir çatıya dönüştürülerek, konuklara dünyanın önde gelen metropollerinden nazikçe seyreden bir yolcu gemisinde yemek yiyormuş gibi hissettirildi. Afiyet olsun!

7-Mini Hollywood, Tabernas, İspanya

 
Mini Hollywood, Tabernas, Almería’daki etkinlik gösterimidir.
 
 

Bu tema parkının oldukça güzel bir tarihi var.  ‘Spaghetti Westerns’ (1960’lar) çağında, site, Sergio Leone’nin ‘The Good, the Bad and the Ugly’ ve ‘A Few Dollars gibi klasikleri çekmek için kullanılmıştır. Daha’. Ayrıca 2012’de yeniden başlatılan ‘Doctor Who’ serisinin ‘A Town Called Mercy’ bölümünü (çok daha az etkileyici) filme almak için kullanılmıştır.

Parkta her gün bir dizi canlı aksiyon dublör temelli olaylar var – bir banka baskını, silahlı çatışmalar ve hatta ünlü Old West haydut Jesse James’in ölümünün yeniden canlandırılması. Bir hayvanat bahçesi, yüzme havuzu ve çocuklar için bir oyun ahırı var. Artı, neyse ki ebeveynler için bir salon. Afyon densi veya bordello yok; döneme özgü özgünlük sadece şimdiye kadar uzanmaktadır.

6-Spreuerhofstraße, Reutlingen, Almanya

 
Dünyanın En Dar Sokakları – Spreuerhofstraße
 
 

Dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde, bir kişinin yürürken derin bir nefes alıp tutmasının ihtiyatlı olacağı çok sayıda cadde var – etrafta oldukça kirli, sağlıksız yerler var. Baden-Württemberg eyaletindeki güzel bir ortaçağ şehri olan Reutlingen’de, çok farklı bir nedenle keskin bir nefes alımının gerekli olduğu bir cadde var – 31 cm (12,3 inç) genişliğindedir.

Şimdi, Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na göre, burası dünyanın en dar sokağı. Ama Fransa’da bir sokak var – Gassin komününde ‘L’Andouno’ – en dar noktası 29 cm. Ama parlak, yıllık bir almanak, Alman caddesini orada en dar olarak kabul etti, bu yüzden ziyaret etmelisiniz… denemeden önce birkaç bardak bira ve birkaç sosisli sandviç yemediğiniz sürece.

5-Rynek Underground, Kravov, Polonya

 
KRAKOW YERALTI ANA PAZAR MEYDANI!
 
 

Bu popüler müzeye girişiniz oldukça sıra dışı – sıradan olmayan küçük bir kapıdan oluşuyor. Ancak alçalırken, sitenin ve tarihinin genel bir görünümünü veren bir duman duvarına yansıtılan kısa bir film sizi karşılayacaktır. Bu daha doğru gibi!

Sergiler, her yerde dokunmatik ekranlar ve hologramlar ile modern teknolojiyi yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Kürasyona yönelik bu modern yaklaşım, gerçekten bir müzede olmadığınız gerçeğiyle çelişiyor. Bu nedenle yaşlı ziyaretçiler veya küçük çocukları olan aileler uzaklaşmak isteyebilirler. Ortaçağ tarihi meraklıları, müstakbel Van Helsings ve Indiana Jones özentileri? Bu sizin için bir müzedir.

Avrupa’nın en muhteşem şehirlerinden birinde bulunan bu harika müze, şehir tatilinizi sarsmak için ziyaret etmek için harika bir yerdir – güzel yemek, tarihi mimari, yeraltı vampir caydırıcı mezarlık deneyimi. Tam olarak Louvre gezisi sayılmıyor.

4- Kara Kartal Eczacılık Müzesi, Székesfehérvár, Hungray

 
Székesfehérvár Black Eagle Eczane Müzesi – Bir dakika Macaristan
 
 

1688’de, ulusun Osmanlı İmparatorluğu’ndan kurtuluşundan hemen sonra, ilk ‘modern’ eczacı (tavuk bağırsağına danıştıktan sonra vebanı tedavi etmeye çalışmayan bir adam olduğu ölçüde ‘modern’), merkezde dükkan açtı. Macaristan’ın Székesfehérvár şehri. Yüzyıllar boyunca birkaç kez el değiştirdikten sonra, site 1971’e kadar faaliyet göstermeye devam etti.

Birkaç yıl sonra Kral István müzesine geçti. Dükkanı restore ettiler. Güzel barok ahşap oymalar cilalı hale getirdiler. Yüzyıllardır toplanan farmasötik eserler toplanıp sergilenmiştir. Etrafta dolaşırken, süslü oymalara hayranlıkla bakabilirsiniz. Bunun, bazı Macarların veremini iyileştirmek için pudralı mumya reçete edilmeden önce gördükleri son manzaralardan biri olup olmadığını merak edebilirsiniz.

Burası gerçekten büyüleyici, geçmiş bir döneme ve kayıp bir dünyaya bir bakış – orta çağlardan akıl çağına doğru ortaya çıkan bir dünya oldu.

3-Visnes Özgürlük Heykeli, Karmoy, Norveç

 
Küçük Özgürlük Heykeli | Vigsnes Bakır Madeni | # Experience_Karmøy | Karmøy, Rogaland
 
 

Klasik Americana’yı seviyorsanız, aynı zamanda solunum sağlığınıza da değer veriyorsanız, burası ziyaret etmek için mükemmel bir yerdir. Ya da simitlerden nefret edin. 

Öyleyse neden burası, kuzey Avrupa’da küçük bir köyün yakınında? Abraham Lincoln, salamura ringa balığı hayranı mıydı? Martin Luther King Jnr, Tromsø futbol kulübünü destekledi mi? Donald Trump aslında Bergen’de mi doğdu (lütfen, bir komplo teorisyeniyle birlikte koşun – çok komik olurdu)?

Gerçek, yine de havalı olsa da, epeyce daha sıradan. New York heykelinin yapımında kullanılan bakırın bölgedeki Fransızlara ait madenden geldiği on yıllardır söylentiler arasında dolaşıyordu. Heykelin yüzüncü yıl kutlamalarında araştırmacılar, bakırın gerçekten de Visnes madeninden geldiğini ortaya çıkarttılar. 1986 yılına gelindiğinde, heykelden bakır örnekleri üzerinde testler yapıldığı ortaya çıktı. Bunun gerçekten de Norveç’ten geldiğini doğruladı.

2-Bill Clinton Heykeli, Bill Clinton Bulvarı, Priştine, Kosova

 

Peki ya A’nın gelmiş geçmiş en büyük başkanının ABD başkanının dev bir heykeline ne dersiniz? (Clinton Vakfı’ndaki uzmanlar tarafından yapılan çok sayıda araştırmaya göre)?

İngiltere’nin ana cazibe merkezi olan Blackpool’dan – kule, plaj ya da eğlence parkı değil, şimdiye kadarki en kötü balmumu müzesi olan ‘Louis Tussaud’un Balmumu Evi’ni kastettiğimizden beri, berbat eski balmumu işlerini’ gerçekçi ‘modeller lehine terk etmeye karar verdi. , Kosova’daki bu heykel gerçekçi olmayan o komik kaşıntıyı kaşımanıza yardımcı olabilirdi. Gerçekten ona hiç benzemiyor. Ve bu harika.

1Ragutis Sunağı, Vilnius, Litvanya

"<yoastmark

Bira, günümüzde birçok insan için tanrıdır. Görünüşe göre bu, eski Litvanyalılar için de geçerliydi. Çünkü merkezi Vilnius’un küçük bir parkta bulunan Bira Tanrısı için hala bir sunağı var. Ragutis bir bira tanrısıdır – Baltık paganizminde 2 tane daha vardır.

Bu listedeki en göz kamaştırıcı, muhteşem giriş olmayabilirdi. Ancak Vilnius şehir merkezinde güzel bir geceden sonra, Litvanya başkentinin sunduğu içecekleri denedikten sonra, tadını çıkarmanıza izin veren tanrıya teşekkür etmek için yanılabilirsiniz. Alterinde bir mum yakarak. Çok yakın durmamaya dikkat edin. Özellikle de içki içmelerinizin yarısını gece boyunca süveterinize döktüyseniz. Ragutis, bir insan kurbanı alırsa ateşli bir Armageddon’u serbest bırakabilirdi.

Diğer makalelerimizi okumak için tıklayın

Diğer sitemize göz atmak için tıklayın

şehirler arasına
nın en güzel
güzel şehirlerini
orta avrupa turları
otobüsle avrupa turu
büyük şehri
güzel yerlerini
yer alan
şehirden biri olan
görülmesi gereken
birbirinden güzel
yurt dışında
gezilecek yerleri listelerken
eski şehir
yer alıyor
ev sahipliği yapan
aynı zamanda
arasında yer
yerler listesi
ziyaret edilen şehirlerini

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu