Hollanda Araba Fiyatları 2021 Yılında Değişti mi?

hollandadan araba almak istiyorum? ne yapmalıyım? nasıl araba alırım ve nasıl türkiyeye getiririm?

Hollanda otomobil fiyatları ve yasal satım konularını sahibi olan umumi belirtiler derledik. Yeni yahut kullanılmış bir otomobil satın almak göz korkutucu olur. Bir göçmen olarak, Hollanda’da otomobil satın alırken genellikle büyük engellerle karşılaşırsınız. Bunun namacıylai, araç sahibi olmanın pratikliklerini ve bazı bayilerin itibarını bilmiyor olmanızdır.

İşte Hollanda’da otomobil satın almak hedefiyle bilirkişi kılavuzumuz.

Hollanda’da otomobil satın almak hedefiyle finansman ve yasal ayrıntılar
Hollanda arabalarının fiyatlarını biliyor musunuz ve bir araç mı satın alıyorsunuz? Akılda tutulması gereken şeylerin bir listesini derledik.

Arabanızı kaydedin
Tıpkı ikamet ettiğiniz yeri kaydettirmeniz gerektiği gibi, Hollanda’da otomobil satın alırken arabanızı kaydettirmeniz lazım olur. Bu, mahalli karayolu trafik otoritesi RDW (Rijksdienst voor het Wegverkeer) tarafından yapılır. Size kredi kartı (kentekenbewijs) biçiminde bir araç tescil belgesi verecekler.

Yol vergisi

Arabanızı kaydettirdikten sonra, kendi kendine bir yol vergisi yahut yol vergisi faturası alacaksınız. Tutar, arabanın türüne ve nerede yaşadığınıza bağlıdır. Web sitemizde yol vergisi maliyetini daha geçmişte hesaplayabilirsiniz.

Arabanızı inceleyin
Kanunen, aracınızı RDW tarafından tanınmış, genellikle bir atelye yahut test merkezi olan bir uzmana tertipli olarak denetleme ettirmeniz lazım olur. APK adı verdiği bu test epey kapsamlı ve ucuzdur. APK’nizi nereden aldığınıza tabi olarak bedel çok değişir. Çok iyi bir uyuşma: sadece 30 Euro’dan ucuz olur. Bir APK’yı ne sık sık almanız gerektiği, kullandığınız aracın türü ve kaç yıldır yolda bulunduğu gibi ayrıntılı faktörlere bağlıdır. Fakat umumi olarak, test her yıl yahut iki yılda bir yapılmalıdır. Aracınız testi geçemezse, RDW onayı iptal etmeden önce aracınızı tamir etmek hedefiyle ilave süreniz olacaktır.

Arabanızı sigortalayın – Hollanda’da otomobil fiyatları
Direksiyona geçmeyi gayriihtiyari önce, motorunuzu sigortalatmanız lazım olur. Yasaya göre, Hollanda’da en azından otomobil sorumluluk sigortanız olması gereklidir. Bu sizi aracınızın namacıyla bulunduğu hasar yahut yaralanmalardan koruyacaktır. Hollanda’da otomobil sigortası şunları içerir:

Beheer Merkezi
FBI
ANWB
ABN-AMRO
küçük
HEMA Verzekeringen

Pricewise, Independer ve United Consumers gibi mukayese internet sitelerini kullanarak Hollanda otomobil sigortasını hızlı ve verimli bir şekilde karşılaştırabilirsiniz.

arabanızı park edin
Ülkede yahut banliyölerde yaşam bir sorun olamaz. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, park iznine ihtiyacınız olacak ve üstelik bir bekleme listesi dahi olur. Fakat elektrikli arabalar hedefiyle bir bonus: Önceliği var.

Hollanda Araba Fiyatları 2021 Yılında Değişti mi
Hollanda Araba Fiyatları 2021 Yılında Değişti mi

Yeni mi yoksa kullanılmış bir otomobil mı almanız gerekiyor? – Hollanda’da otomobil fiyatları

Yeni otomobil kokusunu kim sevmez ki? Fakat, Hollanda’da yeni yahut kullanılmış bir otomobil satın almaya karar verirken öneme alınması gereken başka faktörler de var. Yeni başlayanlar hedefiyle, yeni arabalar sadece yeni oldukları hedefiyle daha pahalıdır. Showroomdan menfaat çıkmaz fiyatının birkaç bin Euro düştüğünü biliyor muydunuz?

Yeni bir araba satın aldığınızda, tam manasıyla ne alacağınızı bilirsiniz. Fakat, kullanılmış bir araba satın alırken, mesela arabanın geçmişini öneme almanız gerekiyor. B. evvelki sahiplik ve kullanım. Bu problemler sonrasında arabanın reel değerini etkiler. Bununla beraber, kullanılmış bir arabanın sizin hedefiyle doğru olup olmadığı, büyük oranda, hususi haliniz ve öncelikleriniz hedefiyle neyin en iyi olduğuna bağlıdır.

Hollanda’dahi yeni bir araba satın almak
Hollanda araba fiyatları 2021 yılında ortalama 35.411 avroydu. Bu kıymet tüm segmentlerin ve markaların ortalamasıdır.

Yeni arabaları daha pahalı yapan bir diğer şey de BPM vergisidir. Yeni bir arabanın (yahut Hollanda’ya yeni ithal edilmiş bir arabanın) ilk sahibi, arabayı kendi namına kaydettirmek hedefiyle BPM (Bijzondere Verbruikshabening van Personenauto’nun) vergisini ödemek zorundadır.

Ama maddi bir hudut yoksa namacıyla hemen bir Tesla almıyorsunuz? Hollanda’dahi sekiz sergi evi var. Elektrikli bir araba, sizi park izinleri hedefiyle öncelik listesine koyar.

Almanya’dahi araba fiyatları 2021 – Almanya’dahi araba ucuz mu?

Hollanda’dahi kullanılmış araba satın alın – Hollanda’dahi araba fiyatları
Kullanılmış bir araba satın almak söz konusu olduğunda, dünyadaki en büyük tasa tıpkı: Arabanın durumunu gerçekte nasıl bilebilirim? Araç geçmişini göstermek hedefiyle RDW, evvelki sahipler gibi aracın tanınmış tüm ayrıntılarının listelendiği bir plaka kontrolü verir. APK’yı her zaman satıcıdan talep etmelisiniz ve “kayboldu”ysa yahut kolaylık sağlamak hedefiyle çok uzun sürdüyse, yeni bir adet istemekten çekinmeyin (bunun hedefiyle ödemeye hazır olun). Finnik internet sitesi ayrıca otomatik bir rapor verir (temel seçenek bedavadır, ama premium seçenekler de vardır).

Bir satıcıdan yahut bir kişiden satın almanız dahi ayrım yaratabilir. Bir tüccarın kesin hedefi kâr olur, ama zaman içinde müşterileri arasında bir saygınlık dahi oluşturacaktır. Böylece satım geçmişleri ile ilgili daha çok bilgi edinebilirsiniz.

Hollanda’dahi kullanılmış araba nereden alınır?
Hollanda’dahi bayilerden çevrimiçi pazarlara kadar kullanılmış bir araba satın almanın fazlası yolu vardır. Nereden satın alırsanız alın, sizin ve ihtiyaçlarınız hedefiyle doğru arabayı keşfetmek gerçekte zor olur. Fakat araştırmanızı daha geçmişte yaparsanız, süreci kolayca denetleme edebilirsiniz. Hollanda’daki bazı kullanılmış araba satıcıları:

Piyasalar
Bynco
wijkopenautos
Unutma, ödevini yap, güven ve Hollanda arabalarının fiyatları arasındaki dengeye alaka et. Bir seçim yapın ve yakında bu düz sokaklardan geçeceksiniz.

Amerikan Araba Fiyatları 2021 – Amerika’dahi Arabalar Ucuz mu?

Hollanda içinde arabalar pahalı mı?
Araç kiralama ve filo yönetim şirketi LeasePlan’ın yeni CarCost endeksine göre Hollanda, Avrupa’nın en pahalı ülkesi.

Hollanda arabaları namacıyla bu kadar pahalı?
Araba ne kadar ağırsa, yol vergisi o kadar yüksek olur. Dizel, benzinden (benzin) daha çok vergi gerektirir. Aracınız ne kadar pahalıysa, sigorta masrafları dahi o kadar yüksek olur. İkamet yeri de sigorta masraflarını belirlemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu