İngiltere’de Ücretsiz 1 Yemek Bulmanın 10 Çılgın Yolu

Bedava yemek ve bunu ingiltere gibi bir ülkede bulup yapmak adeta şaka gibi. İngiltere de bedava yemek bulmak hem kolay hem de zordur.

İngiltere’de Ücretsiz 1 Yemek Bulmak 10 Çılgın Yolu Bazıları bedava yemek diye bir şey olmadığını söylüyor – ama bu insanlar yeterince çabalamadılar. i̇ngiltere de ücretsiz yemek için neler yapabiliriz bir bakalım.

Eski Romalılar, halkın ekmek ve sirklerle eğlendirilebileceğini ve bedava yemek dağıtmanın her zaman popülerliği sağlamanın iyi bir yolu olduğunu söylemiştir.

Yüzyıllar boyunca Birleşik Krallık, bazı şanslı insanların ücretsiz yiyecekle sonuçlanmasına neden olan çok sayıda gelenek oluşturdu. Peki ingiltere de ücretsiz yemek nerelerde bulunur.

2020 herkes için zor bir yıl oldu, bu yüzden işte ücretsiz beslenmenin on yolu var.

BATILILARIN YEDİĞİ EN İĞRENÇ 10 YİYECEK

10- Aziz Briavels

birleşik krallık
birleşik krallık

İngiltere’de Ücretsiz 1 Yemek Bulmak Genellikle bir Anglikan kilisesinde bekleyebileceğiniz en iyi yiyecek küçük bir kraker ve biraz şaraptır. Ancak her yıl, küçük St Briavels köyündeki kilisede ekmek ve peynir yağdıracak kadar şanslı olabilirsiniz.

Her yıl bir papaz, yalnızca cemaatin sonunda tezahürat yaparsa ödeme alacağı bir vaaz vermeye davet edilmektedir.

Daha sonra, 12. yüzyıldan kalma bir geleneğe göre, seçilmiş yerel halk, Pound Duvarı olarak bilinen bir duvarın tepesine küçük küp peynir ve ekmek içeren sepetleri götürmüştür.

Dole Sahipleri daha sonra duvarın dibinde toplanır ve yiyeceklerin üzerlerine yağmasını beklerler.

Bazı insanlar, yiyecekler yere değmeden bir şeyler yakaladıklarından emin olmak için kalkık şemsiyeler kullanırlar. Garip bir şekilde çoğu ekmeği veya peyniri yemiyor ama onları koruyor ve onları şans tılsımı olarak saklıyor.

Madenciler bir zamanlar gıdanın maden çöküşlerini durduracağını düşünmüşlerdi. Bugün, yiyecek küpleri kibrit kutularına konuluyor ve insanların geleceği hayal etmeleri için yastıkların altına yerleştiriliyor.

9-Farthing Loaf Günü

Manchester United
Manchester United

İngiliz yılını işaret eden gıda dağıtımlarının çoğu, insanların bunları sağlamak için iradelerinde para bırakması nedeniyle ortaya çıktı. 

Hem sevgiyle hatırlanmanın hem de hatırlanmanın iyi bir yolu. İnsanlar bedava yemeği sever. Ancak adınızın sonsuza dek yaşadığından emin olmanın kusursuz bir yolu değildir.

 

Kidderminster’da Church Caddesi’nde yaşayan yaşlı bir dul, sokakta her zaman bir topluluk duygusu olmasını sağlamak için iradesinde bir miktar para bırakmıştır. Ne yazık ki bu cömert yaşlı hizmetçinin adı unutulmuştur.

Yaz Ortası Arifesinde, sokakta doğan herkes, Farthing Loaf Günü olarak bilinen bir ziyafete gelip katılmaya davet edildi. 

Maalesef kötü yatırım nedeniyle para tükendi ancak adı hatırlanan Church Street’ten John Brecknell, 1776’da hayır kurumuna 150 sterlin bıraktı. yanı sıra ekmek. Ayrıca arkadaşlık içinde tanışan erkeklere pipo, tütün ve bira verdi.

Toplantıda verilen tost, “Barış ve Güzel Mahalle!” Yiyecekler insanları daha komşuluk yapma eğilimindedir

8- Tichborne Dole

işçi partisi
işçi partisi

Leydi Mabella Tichborne 13. yüzyılda ölmek üzereyken kocasından nispeten küçük bir iyilik istedi – yoksullara yiyecek dağıtın. 

Kocası kabul etti, ancak biraz sert bir durumla. İhtiyaç sahiplerine ekmek yapmak için kullanılacak mısırın yetiştirileceği araziyi sağlardı. 

Ancak hasta kadının yanan bir meşale tutarken etrafta dolaşabileceği kadar toprak sağlayabilirdi. İngiltere’de Ücretsiz Yemek Bulmanın 10 Çılgın Yolu

Mucizevi bir şekilde Lady Mabella 23 dönümlük bir alanı kaplamayı başardı. Bu topraklar bugün hala Gezinmeler olarak biliniyor ve her Leydi Günü – 25 Mart verilen Tichborne Dole için un sağlıyor. 

Geçmişte ekmekler dağıtılırdı ama bugün katılanlara kendileri için pişirmeleri için bir ölçü un verilecektir.

Kocasının isteğine nasıl davrandığını gören Leydi Mabella’nın bir lanet eklemiş olduğu söylenir. Tichborne Dole durdurulursa, aile ölecek ve ev düşecek. 

18. yüzyılda hapsolmanın çok gürültülü hale gelmesinden sonra iptal edildiğinde evin bir kısmı çöktü ve aceleyle yeniden başlatıldı. Tichborne adı günümüze kadar gelmiştir. 

7-Çırpılmış Pastalar

ingiltere nin
ingiltere nin

Ne yazık ki bu yiyecek dağıtımı durduruldu, ancak her Paskalya Pazar günü fakirlere iki “harika kek” atıldığında daha lezzetli bir dağıtım başladı. Ancak bir kalabalığa iki kek fırlattığınızda olacağı gibi, genellikle bir isyan çıkacaktır.

Keklerin fırlatılmasının neden olduğu kargaşa o kadar yıkıcı hale geldi ki, 1645 Parlamentosu devreye girip geleneği yasakladı. 

Bazı nedenlerden dolayı, kek kırıntıları için savaşmanın İsa’yı kutlamanın kutsal bir yolu olduğunu düşünmediler. Sıradan somun ekmeklerin ikame edilmesini önerdiler ve bu daha sessiz bir kutlama için yapılmış gibi görünüyor.

Twickenham’daki daha sonraki bir gelenek, kek ve somunların karıştırılmasıyla ilgili olabilir.

Vicar’s Day Charity, yerel bir rahibin bir kilise kulesine tırmandığını ve aşağıdaki çocuklara somun ekmek fırlattığını gördü. Yiyecek için çabalamaları, görünüşe göre yeterince süslüydü.

<

6-Wayfairers ‘Hayır Kurumu

başbakan boris johnson
başbakan boris johnson

Bedava yemek iyiyse bedava içki daha iyidir. Eskiden İngiltere’yi geçen bir gezgin, çoğu kasaba ve köyde ihtiyaç duyarsa hayır kurumu bulmayı bekleyebilirdi. 

Dini kurumlar insanları besliyor ve genellikle onlara kalacak yer teklif ediyordu. Ancak manastırların dağılmasından sonra bu gelenek çoğunlukla ortadan kalktı.

Ancak Winchester’da, isteyen herkesin gelip bir parça ekmek ve bir bardak bira alabileceği bir yer var. St Cross ve Almshouse of Noble Poverty Hastanesi 1130’larda kurulmuş bir hayır kurumuydu. 

Bir Fransız keşiş fakirlere ekmek ve şarap dağıtma geleneğini getirdi – ancak biranın daha İngiliz bir içeceği olduğu düşünülüyordu.

Bugün ücretsiz olarak küçük bir yemek yemek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Porter’s Lodge’dan talep etmektir. 

Alternatif olarak, indirimli bir kira ve sübvansiyonlu iki yemekli öğle yemeği ile yaşamak için bir daire alan evin 25 kardeşinden biri olabilirsiniz. 

EN SEVDİĞİNİZ YİYECEKLER HAKKINDA 10 TUHAF KÖKEN HİKAYESİ

5- Butterworth Dole

geri adım
geri adım

Londra, Smithfield’daki St Bartholomew Kilisesi’nde bir zamanlar 21 dul kadına her Kutsal Cuma’ya altı peni verildi. Dullar kilise bahçesinde beklerken, sikkeler bir mezar taşına serilirdi. Daha sonra yürür ve hükmünü alırlardı. 

Kimse bu geleneği kimin kurduğunu ya da 1666’da Büyük Londra Yangını’nda kilisenin evrak işlerinin yandığı için ne zaman başladığını söyleyemez.

Zamanla, paralarını almak için daha az sayıda fakir dul geldi ve hayır kurumu öldü. 19. yüzyılda hayır kurumunu canlandırmak için GW Butterworth tarafından para bırakıldığında, yoksul dullara hem para hem de yiyecek dağıtımı olarak geri döndü. 

Dullar bir kez daha kuruduklarında, hayır kurumu, geleneksel bir İngiliz Paskalya ikramı olan bedava Hot Cross Buns’a dönüştü.

Zavallı dullar yine de katılmaya davetlidir ve onlara altı peni veya eşdeğeri verilecektir. Bugün 20 peni civarında duruyor. 

4-Leighton Buzzard’da Sınırları Aşmak

devam ediyor
devam ediyor

Edward Wilkes, babası John’un anısına 1630’da fakirlere barınak sağlamak için 10 imarethane inşa etti. Edward öldüğünde, her Rogation Tide’a bira ve ekmeğin verilmesini istedi ve Wilkes Walk geleneği onu onurlandırmak için ortaya çıktı.

3- Boğa Yemi

söz konusu
söz konusu

Boğalar sadece katledilmekle kalmadı, yemleri de yapılacaktı. Boğa yemleri, gergin boğaların şiddetli kavgalarda köpeklere karşı çukurlaştığı popüler bir aktiviteydi. Boğalar sonunda yaralarına yenik düşmeden önce birçok köpek ölürdü. Sonra etleri açlara dağıtılırdı.

2- Thomaslama

ücretsiz yemek
ücretsiz yemek

Thomasing, uygun şekilde, St Thomas Günü’nde yaygın olarak kullanılan bir gelenektir. 23 Aralık, insanların Noel’i şık bir şekilde kutlamalarına yardımcı olmaktadır. Sadaka almaları için iyi bir zaman olmuştur.

Thomasing, topluluklarında evden eve giden ve her birinden az miktarda yiyecek dilenen kadın gruplarını gördüler.

Bazen insanlara puding yapmak için az miktarda un veya başka malzemeler verilirdi. Diğer zamanlarda onlara taze sebze meyvesi verilirdi. Ancak en popüler hediyeler alkol dağıtanlardan gelmiştir.

Gelenek şimdi çoğunlukla ortadan kalktı, ancak 1990’larda hala bunun olduğunu hatırlayanlar vardı. Çiftçi, bu yaşlı kız bacaklarını mumyalamaya gitti, oradan uzaklaşmasını söyledi.

Bu yüzden ‘Seneye iyi bir mahsul alamayabilirsin’ dedi. Komik olan şey, o yapmamıştı. ” 

1-Peynir Yuvarlama

 
PEYNİR HADDELEME DERLEME 2018HD
 

 

 

Cooper Tepesi’ne doğru zamanda giderseniz, görünüşe göre deliren insan ordularını göreceksiniz. 200 yardalık bir yamacın tepesinde bekledikten sonra birisi bağırdı.

“Biri hazır olacak!
Sabit olmak için iki tane!
Hazırlanacak üç!
ve dört kapalı olacak! “

Yıllık peynir yuvarlama etkinliği yapılıyor. Dünyanın dört bir yanından ücretsiz bir parça peynir kazanma şansı isteyen insanları çekmektedir. Sadece bir kişi peyniri alır. Ancak yüzlerce kişi çürüklerden kırık uzuvlara kadar çeşitli yaralanmalarla ayrılırlar.

İlk peynir haddelemesinin ne zaman gerçekleştiğini kimse kesin olarak söyleyemez, ancak ilk olarak 1826’da kaydedilmiştir.

O zamandan beri, sağlık ve güvenlik gerekçesiyle olayı durdurma girişimleri olmuştur. İnsanlar isteyerek tepeden aşağı koştuklarından, “riskleri biliyorlar” vakası olarak görülmeye başlanmıştır.

Covid kilitlenmesi sırasında insanlar kendilerini tepeden aşağı atmak için toplanamadılar. Ancak organizatörler sırf geleneği yaşatmak için küçük bir tören peyniri yuvarladılar. 

ingiltere nin 
başbakan boris johnson
geri adım
devam ediyor
söz konusu
utanç verici
premier lig
sosyal medyada
yaz tatili
yaptığı açıklamada
ingiliz hükümeti
aynı zamanda
çocukların ailelerine
öğle yemeği
ücretsiz okul yemeği
marcus döküntüford
Manchester United
işçi partisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu