İnternet Üzerinden Para Kazanma Yolları

Devir teknoloji devri diye hep söylüyoruz. Madem böyle bu teknolojide para kazandıran birşeyler olmalı. Her anımıza, her duyduğumuza, her gördüğümüze kısaca tüm yaşantımıza girmiş durumda internet. Peki bu internetten para kazanmak nasıl mümkün olur? Siz değerli okuyucularımıza kısaca bu konuda bahsetmeye çalışacağız.

 

www.is-imkanlari.com

 

Günümüzde internet o kadar farklı alanlara hitap ediyor ki, evinde bilgisayar başında oturarak çalışan ve bu çalışma sayesinde evini geçindiren, lüx hayatlar süren birçok insan mevcut.Her insanda farklı fikirler, farklı düşünceler var ve buna bağlı farklı projeler oluşuyor. Sizinde aklınızda şöyle yapabilirim diyebileceğiniz bir projeniz varsa bunu hayata geçirmek için hemen bir yatırımcı bularak uygulamaya geçirmelisiniz. Milyarlarca insan var, sizin yapmadığınız başka biri tarafından bir gün illa ki yapılacaktır.

İyi güzel ama nasıl yatırımcı bulacağım? Yine internet sayesinde buda gerçekten çok kolay. Günümüzde genel olarak melek yatırımcılar adı ile anılan birçok yatırımcı firma mevcut. Google’dan arayarak bu firmalara ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra devlette bu tür yatırımlara artık daha fazla teşvik vermeye başladı. Bunlardan faydalanabilirsiniz. Bu ikiside olmadıysa bireysel olarak kişilerden destek alabilirsiniz. Fikirlerinizi sosyal medya sitelerinde veya bu tür fikirler için özel bir köşe açmış olan sitelerde paylaşarak yatırımcılar bulabilirsiniz. İnternet projelerinize yatırımcı bulabileceğiniz örnek site olarak size r10.net i tavsiye edebilirim. Yani işin özü şu; mantıklı, insanların kafasına yatan bir fikriniz olduğu müddetçe bunu hayata geçirmeniz çok daha kolay olacaktır.

 

Sadece bu kadar mı? Hayır! Aslında internetten nasıl para kazanırım sorusuna sayfalarca cevaplar verilebilir. Hadi onlardan bir başkasına geçelim.

 

www.is-imkanlari.com
Bilgi birikimlerinizi, uzmanlaşmış olduğunuz alanlarda ki bilgilerinizi internet sayesinde paraya çevirebilirsiniz. Şuan bizim yaptığımız gibi bir blog açarak bilgilerinizi burada paylaşarak internetten para kazanabilirsiniz. Bir e-kitap oluşturup kullanıcılara bunun pazarlamasını yapabilirsiniz. Veya var olan sitelerde örneğin sosyal medya sitelerinde paylaşarak bir etki alanı oluşturabilirsiniz.

Online asistanlık hizmeti verebilirsiniz. Aslında sermaye miktarı, büyüklüğü, iş hacmi ne kadar olursa olsun hemen hemen tüm iş yerlerinin bir asistana ihtiyacı vardır. Fakat küçük ve bazı orta ölçekli işletmeler bunu karşılayacak bütçeye sahip değillerdir yahut alınacak hizmet için ödenecek meblağ buna değmeyecek bir düzeydedir. Bu yüzden çoğu işletme asistanlık hizmeti almaktan kaçınır. İşte bu durumda internet sayesinde hem maliyetler azalır hem iki tarafta kazanır. İş verenler müşterileri ile ilgilenmesi, sorunlarına çözüm üretmesi amacı ile ihtiyaca göre part time veya tam zamanlı çalışanları işe alabilir.

www.is-imkanlari.com

Sanal ortamda online olarak çalışan bu asistanlar, firmanın müşterileri ile etkileşimde bulunarak tüm işlemleri gerçekleştirebilir. Örneğin bilet satışları yapabilir, rezervasyonlar yapılabilir, randevuları ayarlayabilir, iş yeri hakkında ihtiyaç olan bilgiler verilebilir, sorunlara çözüm üretilebilir vs. vs. çoğaltmak istedikçe seçenekler artacaktır. İşin özü sanal asistanlık hizmeti de evden çalışma isteği olanlar için güzel bir gelir kapısı iyi bir fırsattır. Bu sektör sayesinde de internetten para kazanabilirsiniz.

www.is-imkanlari.com

 

İki örnekten de anlaşılacağı üzere ihtiyacımız olan tek şey bir alanda yeteneğimizin olması. Yetenek olduktan sonra internet sayesinde bunu kullanabileceğimiz yerler çok fazla artış gösteriyor. İnternet üzerinden iş imkanları konusu üzerine daha nice örnekler sayılabilir. Yazarlık, grafikerlik, tasarım işleri, tercümanlık, e-ticaret…. Yüzlerce hatta binlerce iş kolu mevcut. Profesyonel olduğunuz alanı seçin, araştırın, bize sorun yardımcı olalım ve zaman kaybetmeden çalışmaya başlayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu