Oyun Oynayarak Para Kazanın

İNTERNETTEN OYUN OYNARAK PARA KAZANIN

Ülkemizdeki genel algıya göre, bilgisayar başında oyun oynayarak geçirilen zaman, aslında boş zamandır. Ancak son zamanlarda e-sporun gelişmesiyle bu inanış son bulacak gibi görünüyor. Henüz ülkemizde tam tanınmasa da, oyun severler düzenlenen turnuvalarda dijital oyun oynayarak, kariyer yapıyor üzerine de milyon dolarlara varan kazançlar elde edebiliyorlar. Her ne kadar imkansız gibi görünse de, her yıl binlerce kişi bu sektörden para kazanmakta.

www.is-imkanlari.com

 

İnternette para kazandıran oyunlardan diğeri de ekonomik, askeri ve politik anlamda strateji oyunlarıdır. Bu tip oyunlarda kazanılan sanal paraları (altınlar), gerçek paraya ya da gerçek altına çevirerek hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu oyunların güvenilirliğinin ispatı, oyunu oynayarak her ay ciddi para kazanan kişilerdir. Oyunda strateji kurmak, temel teşkil eder. Size küçük bir kasaba verilir ve bu kasabayı her yönüyle geliştirmeniz istenir. Siz kasabayı geliştirdikçe, nüfus ve yerleşme de artar.

Sonrasında üretime başlarsınız ve hammadde satarak, altın madeni kurarak, gerçek paraya çevrilebilecek altınlar kazanmaya başlarsınız.

 

www.is-imkanlari.com
Diğer başka oyun çeşidi de yine ekonomi ve ticaret üzerine oynanan oyunlardır. Web tabanlı oynanan bu oyunlarda da tecrübenizi artırabilir, internetten para kazanabilirsiniz. Bir takım şirketlere girip ilk etapta işçi olarak çalışır, tecrübe kazanırsınız. Kazandığınız bu yeni yetkinliklerle ileride kendi şirketinizi kurabilir, şirkete bağlı fabrikalar açıp işletebilirsiniz. Diğer şirket sahiplerine ya da insanlara mal satabilir, gelir elde edebilirsiniz. Ülke çapında tanınan biri haline gelince politik bir insana bile dönüşme ihtimaliniz var. Bakan, Başbakan, General gibi konumlara yükselebilirseniz, halktan vergiler toplarsınız ve bonus kazanırsınız. Ülke halkını yeni açtığınız şirketlerde çalıştırarak, bu sayede elde ettiğiniz ürün ve hizmetleri dış pazarlara bile satabilirsiniz.

Hatta uluslararası savaşa girerek, mağlup ettiğiniz ülkelerden altın, para gibi ganimetler elde edebilirsiniz. Bu tip oyunlarda hesabınızda 20 Euro ve üzeri para biriktiğinde, Pay Pal hesabınıza direkt aktarabiliyorsunuz. Oyunu oynamak ve internetten para kazanmak isteyen diğer arkadaşlarınıza referansınızı vermeyi unutmayın. Çünkü referansınız ile oyuna katılan her kişiden kazanç sağlarsınız.

 

www.is-imkanlari.com

 

Oyun oynama konusunda yeterince bilgi birikimine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, oyun testçisi olarak da internetten oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Yeni bir oyun yaratan her büyük şirket, mutlaka profesyonel oyun testçilerinden geri bildirim alırlar. Ancak bu tip oyunları test etmek sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Sevdiğiniz ya da sevmediğiniz her oyunu, tüm yönleriyle test edip, bulduğunuz problemleri ya da programlama hatalarını raporlamalısınız.

Bu işten para kazanmak istiyorsanız, çok çalışmayı göze almalısınız. Bir çok oyun testçisi haftada 95 saat kadar çalıştıklarını söylemektedir. Ancak kazanacağınız para da, bu yoğun çalışma temposunun hakkını verir nitelikte olacaktır.

 

Oyun konusunda gelir elde edebileceğiniz diğer yöntemde, internetten para kazandıran oyunlar hakkında yorum yazarı olmaktır.]

www.is-imkanlari.com
Bir çok şirket, oyunlarının reklamını yapabilmek ve daha fazla oyuncu kitlesini çekebilmek için, oyun yorumcularına makale yazdırırlar ve bu kişilere oldukça büyük paralar öderler. Reklam yapmanın, internet ortamında çok önemli olduğunu bilen şirketler, bu nedenle dünyanın her yerinden, farklı dillerde yazılmış oyun yorumcularına ihtiyaç duyarlar. Yazı yazma konusunda kendinize güveniyorsanız ve oyunlar konusunda detaylı bilgiye sahipseniz, siz de oyun yorumculuğudan para kazanmayı deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu