Part Time Ek Gelir İçin İş Fikirleri – 2

Part Time Ek Gelir Amaçlı İş Fikirleri – Yenilikçi Fikirler

Part Time Ek Gelir Amaçlı İş Fikirleri konumuzu siz değerli okuyucularımızla paylaşmıştık. Ufak bir araştırma daha yaptık ve bu makalenin ikincisini sizlerle paylaşıyoruz. Günün belirli bölümünde çalıştığınız bir iş var veya sadece günün belirli bir bölümünde çalışmak istiyorsanız part-time yani yarı zamanlı çalışma yöntemini deneyebilirsiniz. Kimi için ek gelir, kimi için tek gelir, kimileri için ailesine destek olabilecek bu tür çalışma alanları oldukça fazladır. Bu şekilde de kazanç elde etmekte pek tabi mümkündür. Yeter ki kullandığımız vakti güzel değerlendirelim. Peki neler yapabiliriz? Bu makalemizde işte bu sorunun cevabını vereceğiz. Hem online hem fiziksel güç gerektiren işler bu tür içinde mevcuttur. Bazı örnek mesleklerle konumuzu zenginleştirelim. Sizde bunlar üzerinden yeni alanlar türetebilirsiniz.

 

www.is-imkanlari.com

Antikacılık

Antika ürünlere ilgi duyuyorsanız bu alanda sizin için bir gelir kapısı olabilir. Bu sektörde kişilerden uygun fiyatlara alınabilecek eşyaları bulabilir bunların koleksiyonunu yaparak satış yapabilirsiniz. Satışlarınızı sabit bir iş yerinde yapabileceğiniz gibi online platformlarda, sosyal medya sitelerinde de yapabilirsiniz.

 

 

Organik Ürünler

www.is-imkanlari.com

 

Her geçen gün çıkan yeni yeni hormonlar yediğimiz içtiğimiz ürünlerin doğallığını bozmakta ve insan hayatıyla oynamaktadır. Hatta o kadar ilerledi ki bu durum organiğinde organiği çıktı. GDO lu ürünler, şehirde yetişen organik ürünler, köyde yetişen organik ürünler gibi sınıflandırmalar oluştu. Doğal olarak insanlarda en doğalı, en organiği bulmanın peşine düştü. Bu sektörde ister üretici olarak, isterseniz aracı olarak çalışabilirsiniz. Bizzat organik ürün, meyve, sebze vs. üreterek satış yapabilir yahut bu işi yapan kişilerle anlaşıp onlardan alarak satışını yapabilirsiniz. Bir üçüncü alternatif ise hiç suya sabuna bulaşmadan alıcılarla satıcılar arasında köprü olabilirsiniz.

Yemek Kitabı Yazabilirsiniz

 

www.is-imkanlari.com

 

İnsan var olduğu müddetçe yemek ve ona bağlı sektörler hiç bir zaman bitmeyecektir. Bu sebeple yemek kitaplarına daima ihtiyaç duyulmaktadır. Sizde bu alanda tecrübeli olduğunuzu düşünüyorsanız bir yemek kitabı yazabilirsiniz. Çok tutar diyorsanız bastırırsınız ancak başlangıç için maliyetli ve riskli bir yatırım olacaktır. İlk olarak e kitap şeklinde online olarak satışlara başlamanız sizin için çok daha avantajlı olacaktır. Tanıtımınız ise başta sosyal medya siteleri olmak üzere online tüm ortamlarda yapabilirsiniz. Hatta bir web sayfası açarak buradan hem e kitap satışı hem örnek tarifler paylaşarak web sayfanız üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.

Eğitmenlik

 

www.is-imkanlari.com
Eğitmen olabilmek için öncelikle düşündüğünüz alanda profesyonel olmanız gerekmektedir. Örneğin; blog yazarlığı, spor, bilgisayar, iş güvenliği, pazarlama vb. ucu açık birçok alan bulunmaktadır. Bunlar arasından en gözde, en revaçta olanları tercih etmek daha çok müşteri gelmesini sağlayacaktır. Profesyonel olduğunuz herhangi bir alanda bu sektöre atılıp para kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki nereden müşteri bulacağım? Devir teknoloji devri, internet devri. En büyük yardımcınız bu olacaktır. Sosyal medya sitelerinde reklam yaparak büyük bir kesime ulaşabilirsiniz. Bunun dışında her zaman bahsettiğimiz fısıltı gazetesininde size faydası büyük olacaktır.

 

www.is-imkanlari.com

Asistanlık Hizmetleri

Kişiler işlerini daha hızlı yürütebilmek, iş takibatını daha kolay yapabilmek, bilgi almak, danışmak, yardımcılığını yapmak amacıyla asistanlara ihtiyaç duyabilir. Hemen her sektörde bu mevcuttur. Bu alanda başarılı olabilirseniz tutunmanız mümkün olacaktır. İş imkanlarına ise online iş ilanları sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Hediyelik Eşya Satışı

www.is-imkanlari.com
El beceriniz yüksekse hediyelik eşya sektöründe güzel başarılar elde edebilirsiniz. Bu alanda yapabileceğiniz eşya türlerine Evde İş İmkanları kategorimize bakarak ulaşabilirsiniz. Size uygun olanı seçerek çalışmaya başlayın. Kişiye, gruplara, takımlara özel tasarımlar üretip çok düşük maliyetlerle güzel kazançlar elde edebilirsiniz.
Part Time Ek Gelir Amaçlı İş Fikirleri – Yenilikçi Fikirler 2 konumuzun burada sonuna geldik. Bu konuyla alakalı 1. makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Biz bu bilgileri verdik sizlerde okudunuz, ek bilgiler edindiniz. Bu kısım gayet güzel, hoş. Lakin bilmediğiniz, tecrübe sahibi olmadığınız alanlara özellikle hususi tecrübe isteyen alanlara bilgi sahibi olmadan girmeyiniz. Zira bu durum yarardan çok zarar getirebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu