Yurt Dışında iş bulabilmenin basit bir yolu var mı?

Çok uluslu bir şirkette çalışıyorsanız ve işinizdeki başarınızla kendinizi ispatladıysanız, şirket sizi yeni pazarlarda değerlendirmek isteyebilir

Yurt Dışında iş bulabilmenin basit bir yolu var mı?

Yurt Dışında iş bulabilmenin basit bir yolu var mı ? Çok uluslu bir şirkette çalışıyorsanız ve işinizdeki başarınızla kendinizi ispatladıysanız , şirket sizi yeni pazarlarda değerlendirmek . İngilizce bilginiz ileri seviyedeyse ve vatan dışı çalışma istediğinizi üst yönetime bildirirseniz, şansınız yüksek olacaktır.

Yurt haricinde rahatlıkla iş bulmak denince “Au-Pair”lik akla gelebilir . ama bu iş çok meşakkatli. Hem yanısıra kaldığınız ailenin çocuklarına bakmak , hem de bulaşıktan ütüye evin işlerini sizler yapmanız gerekiyor. Birde yan ısıra çalıştığımız ailenin katı bir yaklaşımı varsa , insan tarif etmeye vaktiniz kalmaz .

1-2 haftadan 2-3 aya kadar Aralıklarla katılabileceğiniz ‘Uluslararası Gençlik Kampları’ ise bir başka göz alıcı seçenek. Yaşım 27 bundan sonra çok geç diye düşünmeyin. Genellikle lise ve üniversite öğrencileriyle 28 yaşından gün almamış gençlere yönelik olan bu kamplarda, günde 3-5 saat gönüllü çalışmanız karşılığında, yemek ve konaklama ihtiyaçlarınız . Size şunlar haricinde nakit ödenmese bile , çok uluslu gençlerin arasında harika bir tatil geçirme fırsatı, eşi benzeri olmayan bir deneyim olacağı amacıyla denemelisiniz.

Eğer bir alanda uzmanlaştıysanız ve dil probleminiz yoksa Linkedin bir numaralı dostunuz olacak. Burada dünyanın her üklesinde binlerce iş ilanı bulabilirsiniz. Lakin müracaat yapmadan evvel güçlü bir profil oluşturduğunuzdan ve evvelki işverenlerinizden referans aldığınıza emin olun.

Yurtdışı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için diğer sitemizde okuyun

bu konumuzu da kaçırmayın oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu